1) Jakie są wymiary bramki ( szerokość i wysokość ) ? a) 7,32 m i 2,44 m b) 6,55 m i 2,15 m c) 8,00 m i 3,00 m d) 7,00 m i 2,50 m 2) Skład jednej drużyny to 11-tu zawodników, a ilu może być ich najmniej, aby sędzia mógł rozpocząć mecz ? a) 6-ciu b) 4-ech c) 7-miu d) 10-ciu 3) Podaj poprawny czas gry! a) 2 X 30 minut b) 2 X 45 minut c) 3 X 15 minut d) 4 X 10 minut 4) Co to jest rzut sędziowski? a) rzut monetą przez sędziego w celu wylosowania zwycięzcy b) opuszczenie przez sędziego piłki jednemu z zawodników c) powalenie przez sędziego na murawę jednego z zawodników d) rzut okiem przez sędziego w zapis systemu WAR 5) Jeżeli bramkarz rzuca piłkę bezpośrednio do bramki przeciwnika to sędzia...? a) uznaje prawidłową bramkę b) nakazuje powtórkę rzutu c) zarządza rzut od bramki do której wpadła piłka d) łapie się za głowę i krzyczy: NIE DO WIARYYY!!! 6) W której z wymienionych sytuacji sędzia dyktuje rzut wolny pośredni? Gdy zawodnik....? a) kopie przeciwnika b) klnie jak szewc c) uderza przeciwnika z tzw. "byka" d) podstawia przeciwnikowi nogę 7) Kiedy mówimy potocznie, że zawodnik jest " spalony " ? a) kiedy nie ma już szans na wyjście w pierwszym składzie b) jeśli w momencie podania do niego piłki znajduje się bliżej linii bramkowej niż przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej c) kiedy zbyt długo przebywał na ostrym słońcu d) kiedy cały mieści się w urnie 8) Jeśli piłka po wrzucie z autu wpadnie bezpośrednio do bramki wykonawcy wrzutu sędzia ...? a) uznaje bramkę samobójczą b) nakazuje powtórkę wrzutu z autu c) przyznaje rzut rożny dla drużyny przeciwnej d) przyznaje rzut bramkowy 9) Co oznacza skrót PZPN ? a) Polski Związek Piłki Narodowej b) Patriotyczny Związek Polskich Nacjonalistów c) Państwowy Związek Piłki Nożnej d) Polski Związek Piłki Nożnej 10) Na jaką mniej więcej odległość sędzia powinien odsunąć obrońców podczas wykonywania rzutu wolnego ? a) minimum 5 m b) 9,15 m c) taką aby przez wykonawcę była widoczna min. połowa bramki d) 6,5 m 11) Wskaż w których przypadkach możliwe jest zdobycie bramki. a) z rzutu rożnego b) z akcji c) z rzutu wolnego pośredniego d) z rzutu karnego e) z wrzutu z autu f) z rozpoczęcia gry 12) Czy rzut karny może wykonać dwóch zawodników tej samej drużyny? a) tak b) tylko podczas dogrywki c) nie d) tylko jeśli trzymają się za ręce 13) A czy dla obrony rzutu karnego bramkarz może się zmienić ze swoim zawodnikiem z pola? a) tylko z obrońcą b) nie może c) jeśli zgodzi się kapitan drużyny przeciwnej d) może za zgodą sędziego 14) Czy dozwolony jest wrzut z autu z pozycji klęczącej? a) Tak jeśli zawodnik klęczy na jednym kolanie b) Tak jeśli zawodnik klęczy na obu kolanach c) Niedozwolony d) Tak jeśli jest to mecz biskupów 15) Czy piłkarze mogą nosić podczas meczu kolczyki w uszach ? a) mogą - tzw. niedyndające b) w żadnym wypadku c) mogą tylko w jednym uchu 16) Najwięcej bramek dla reprezentacji Polski strzelił R. Lewandowski (63), a kto jest drugi z liczbą (48) ? a) Kazimierz Deyna b) Grzegorz Lato c) Włodzimierz Lubański d) Zbigniew Boniek 17) Obowiązkowe wyposażenie sędziego to: a) zegarek b) czerwone i żółte kartki c) kamerka naramienna d) gwizdek e) notatnik 18) W sezonie 2021/2022 w ekstraklasie polskiej gra .....? a) 12 drużyn b) 18 drużyn c) 16 drużyn d) 20 drużyn 19) Pierluigi Collina to słynny....? a) napastnik Juventusu Turyn b) sędzia międzynarodowy c) mafiozo neapolitański d) bramkarz AC Milan 20) Najbardziej utytułowaną drużyną w historii Mistrzostw Polski jest...? a) Ruch Chorzów b) Wisła Kraków c) Górnik Zabrze d) Legia Warszawa e) Naprzód Jędrzejów f) Lech Poznań

Przepisy gry i sędziowania w piłce nożnej i nie tylko!!!!!