Gra w tenisa stołowego pochodzi z Anglii, a jej potoczna nazwa to ping pong. Do uprawiania tego sportu potrzebny jest stół z siatką, rakietki i piłeczka., Mecz tenisa stołowego składa się z setów, których może być maksymalnie 7. Każdy set jest grany do 11 punktów z 2-punktową przewagą., Mecze można rozgrywać do 3 lub 4 wygranych setów, a w zawodach szkolnych i amatorskich do 2 wygranych setów . , Grę rozpoczyna się podaniem, czyli serwisem. Przed rozpoczęciem meczu sędzia losuje, który z zawodników serwuje jako pierwszy., Zawodnicy serwują na przemian po 2 razy. Jeżeli stan gry wyniesie 10 -10 wówczas serwują po 1 razie, aż któryś uzyska przewagę 2 punktów. W kolejnym secie gracze zmieniają się stronami stołu. , Żeby serw był ważny piłeczkę należy podrzucić z otwartej dłoni na wysokość minimum 16 cm i nie wolno jej zasłaniać., Podczas serwisu piłeczka najpierw musi odbić się na połowie serwującego zawodnika, a następnie bezpośrednio na polu przeciwnika., Gdy podczas serwisu piłeczka dotknie taśmy i przejdzie na połówkę przeciwnika, jest tzw. NET i serw należy powtórzyć., Punkty zdobywamy gdy - przeciwnik nie odbije piłeczki; odbije piłkę "z powietrza"; nie trafi w naszą połowę stołu; odbije piłkę 2 razy; wykona zły serwis, W czasie akcji zawodnik nie może dotknąć siatki i powierzchni stołu żadną częścią ciała ani ubrania., W tenisa stołowego może grać maksymalnie 4 zawodników. W grze pojedynczej (singel) uczestniczą 2 osoby, a w grach podwójnych (debel, mikst)– 4 osoby.  , W deblu zespół składa się z zawodników tej samej płci. Mikst to rodzaj gry podwójnej, w której zespół tworzą kobieta i mężczyzna., W grze podwójnej serwis powinien być wykonany po przekątnej, a zawodnicy muszą odbijać piłeczkę na zmianę., Tenis stołowy jest bardzo popularny, stoły są w parkach i na osiedlach, można grać nawet w domu, bez profesjonalnego sprzętu.  .