Multiply: Emily's mom put three new window's on her house. Each window costs $187. What was the total cost for the windows?, Rebecca coached volleyball 34 hours each week for 9 weeks. How many total hours did Rebecca spend coaching?, Ben bough new carpeting for his living room. The carpet costs $4 per square foot. His living room measured 56 square feet. How much did he spend to replace the carpet?, Desmond trained for a race by running 11 miles each day for 19 days. How many miles did Desmond run while training?, Katie filled 29 bags with 14 pieces of candy each. How many pieces of candy does Katie have in all?, Divide: Mary paid $654 for flower boxes. Each flower box costs $24. How many flower boxes did she buy?, Luke did 459 push-ups over 6 days. If he did the same amount of push-ups each day, how many push-ups did he do each day?, Ethan purchased lights for each of the nine rooms in his house. He spent a total of $135, how much did each light cost?, Gary studied for a science test 724 minutes over 4 days. How many minutes did he study each day if he studied the same amount each day?, If 18 servings of brownies require 72 tablespoons of sugar, how much does one single serving of brownies require?,
0%
Multiply or Divide (Whole Number Sort)
שתף
שתף
שתף
על ידי
Annaharding
עריכת תוכן
הדפסה
הטבעה
עוד
הקצאות
לוח תוצאות מובילות
הצג עוד
הצג פחות
לוח התוצאות הזה הוא כרגע פרטי. לחץ
שתף
כדי להפוך אותו לציבורי.
לוח תוצאות זה הפך ללא זמין על-ידי בעל המשאב.
לוח תוצאות זה אינו זמין מכיוון שהאפשרויות שלך שונות מאשר של בעל המשאב.
אפשרויות חזרה
מיון קבוצה
היא תבנית פתוחה. זה לא יוצר ציונים עבור לוח התוצאות.
נדרשת כניסה
סגנון חזותי
גופנים
נדרש מנוי
אפשרויות
החלף תבנית
הצג הכל
תבניות נוספות יופיעו במהלך המשחק.
תוצאות פתוחות
העתק קישור
קוד QR
מחיקה
האם לשחזר את הנתונים שנשמרו באופן אוטומטי:
?