1) STOJĄC PRZEZ ILE SEKUND ZAWODNIK MOŻE TRZYMAĆ PIŁKĘ? a) ile chce b) 10 c) 3 d) 7 2) ILE KROKÓW MOŻNA ZROBIĆ Z PIŁKĄ a) 4 b) 3 c) 2 d) nie można 3) Jakie są kary w piłce ręcznej?? a) żółta, czerwona, biała kartka b) żółta i czerwona kartka c) żółta i czerwona kartka i 3 minuty d) żółta i czerwona kartka, 2 minuty 4) W JEDNEJ DRUŻYNIE NA BOISKU ZNAJDUJE SIĘ ILU ZAWODNIKÓW? a) 5 b) 6 c) 8 d) 7 5) ILE ZMIAN MOŻE ZROBIĆ TRENER? a) 2 b) 5 c) ile chce d) 10 6) Ile kolorów może mieć piłka? a) 1 b) 2 c) 3 d) wiele 7) Z jakiej najbliższej odległości można wykonać rzut? a) 7 b) 6 c) 10 d) 9 8) Ilu zawodników może znajdować się w polu bramkowym? a) Tylko bramkarz b) 3 c) 5 d) 4 9) Jaką częścią ciała gracze nie mogą dotykać piłki? a) głową b) kolanem c) barkiem d) nogą 10) Jak potocznie nazywa się zawodników piłki ręcznej? a) szczypiorniści b) siatkarze c) panczeniści d) golfiści 11) Ile trwa jedna połowa w piłce ręcznej? a) 90 min b) 30 min c) 60 min d) 45 min 12) Czy bramkarz może wyjść poza linię pola bramkowego? a) nie b) tak, ale tylko z piłką c) tak, ale bez piłki d) może chodzić gdzie chce 13) W jakiej odległości od bramki znajduje się linia przerywana? a) 3 metry b) 7 metrów c) 9 metrów d) 6 metrów 14) W razie remisu ile trwa dogrywka? a) 2 x 10 min b) 2 x 5 min c) 10 min d) 5 min 15) Podczas rzutu wolnego drużyna przeciwna musi oddalić się od gracza, który trzyma piłkę na : a) 2 m b) 3 m c) 4 m d) 6 m