1) Mikor jelentek meg kézilabda elődjeinek számító labdajátékok? a) A 20. század elején. b) A 19. században. c) A 18. században. 2) Melyik országhoz köthető a hazena? a) Németország b) Csehország c) Svédország 3) Mikor alakult meg a Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF)? a) 1917 b) 1936 c) 1928 4) A kezdetekkor milyen méretű pályán játszották a kézilabdát? a) Kosárlabdapályán b) Röplabdapályán c) Labdarúgópályán 5) Honnan indult el a teremkézilabdázás? a) Baltikum b) Skandinávia c) Jugoszlávia 6) Mikor szerepelt a teremkézilabda először az olimpián? a) 1968 b) 1964 c) 1972 7) Melyik a kézilabdapálya mérete? a) 30x15 b) 40x20 c) 28x15 8) Hány játékos van egyszerre a pályán egy kézilabda mérkőzésen? a) 6 b) 5 c) 7 9) Hány percig tart egy felnőtt kézilabda mérkőzés? a) 2x25 b) 2x40 c) 2x30 10) Szabálytalanság esetén honnan kell a szabaddobást elvégezni? a) 9 m-es vonalról b) 6 m-es vonalról c) 7 m.es vonlról 11) Gólhelyzetben elkövetett szabálytalanságért mit jár a vétlen csapatnak? a) Sarokdobás b) Oldalbedobás c) Büntetődobás 12) Súlyos szabálytalanságért milyen szankció jár? a) Végleges kiállítás b) 2 perces kiállítás c) Sárgalap 13) Mi történik ha valamelyik játékos begyűjti a harmadik 2 perces büntetését? a) Kiállítás csere nélkül b) Kiállítás cserével c) A vétlen csapat hetest dobhat 14) Gólszerzés után a középkezdést végző csapatnak meg kell e várni amíg a másik csapat visszaér a saját térfelére? a) Nem b) Igen 15) A kézilabdakapu méretei a) 2,5x3,5 m b) 2,3x3,3 m c) 2x3 m 16) Jelöld be melyek a kézilabdaposztok! a) Beálló b) Szélső c) Irányító d) Átlövő e) Kapus f) Center