Multiply: Emily's mom put three new window's on her house. Each window costs $187. What was the total cost for the windows?, Rebecca coached volleyball 34 hours each week for 9 weeks. How many total hours did Rebecca spend coaching?, Ben bough new carpeting for his living room. The carpet costs $4 per square foot. His living room measured 56 square feet. How much did he spend to replace the carpet?, Desmond trained for a race by running 11 miles each day for 19 days. How many miles did Desmond run while training?, Katie filled 29 bags with 14 pieces of candy each. How many pieces of candy does Katie have in all?, Divide: Mary paid $654 for flower boxes. Each flower box costs $24. How many flower boxes did she buy?, Luke did 459 push-ups over 6 days. If he did the same amount of push-ups each day, how many push-ups did he do each day?, Ethan purchased lights for each of the nine rooms in his house. He spent a total of $135, how much did each light cost?, Gary studied for a science test 724 minutes over 4 days. How many minutes did he study each day if he studied the same amount each day?, If 18 servings of brownies require 72 tablespoons of sugar, how much does one single serving of brownies require?,
0%
Multiply or Divide (Whole Number Sort)
공유
공유
공유
만든이
Annaharding
콘텐츠 편집
인쇄
퍼가기
더보기
할당
순위표
더 보기
접기
이 순위표는 현재 비공개입니다.
공유
를 클릭하여 공개할 수 있습니다.
자료 소유자가 이 순위표를 비활성화했습니다.
옵션이 자료 소유자와 다르기 때문에 이 순위표가 비활성화됩니다.
옵션 되돌리기
그룹 정렬
(은)는 개방형 템플릿입니다. 순위표에 올라가는 점수를 산출하지 않습니다.
로그인이 필요합니다
비주얼 스타일
글꼴
구독 필요
옵션
템플릿 전환하기
모두 표시
액티비티를 플레이할 때 더 많은 포맷이 나타납니다.
결과 열기
링크 복사
QR 코드
삭제
자동 저장된
게임을 복구할까요?