1) Ilu zawodników z jednej drużyny może przebywać na boisku podczas gry ? a) 4 b) 5 c) 6 d) 7 2) Boisko do siatkówki ma wymiary ? a) 10x8 m. b) 18x9 m. c) 40x20 m.  d) 28x15 m. 3) Czy podczas gry w siatkówkę dozwolone jest dotykanie siatki ? a) tak b) nie 4) Który obrazek przedstawia boisko do gry w siatkówkę ? a) b) c) d) 5) Ile maksymalnie odbić piłki może wykonać drużyna w celu przebicia jej na stronę przeciwnika? a) 2 b) 3 c) 4 6) Ile maksymalnie odbić piłki pod rząd może wykonać jeden zawodnik z drużyny?  a) 1 b) 2 c) 3 d) 4 7) Który obrazek przedstawia piłkę do gry w siatkówkę ? a) b) c) d) 8) Drużyna wygrywa mecz kiedy jako pierwsza, gdy? a) Wygra 2 sety b) Wygra 3 sety c) Wygra 4 sety d) Wygra 5 setów 9) Do ile punktów rozgrywany jest jeden set meczu piłki siatkowej ? (oprócz 5 seta) a) Do 15 (z przewagą minimum dwóch punktów) b) Do 20 c) Do 25 d) Do 25 (z przewagą minimum dwóch punktów) 10) Do ilu punktów rozgrywany jest ostatni 5 set ? a) Do 8 (z przewagą minimum dwóch punktów)  b) Do 10 (z przewagą minimum dwóch punktów) c) Do 15 (z przewagą minimum dwóch punktów) d) Do 25 (z przewagą minimum dwóch punktów) 11) Jakim wynikiem NIE MOŻE zakończyć się mecz piłki siatkowej ? a) 3:1 b) 3:0 c) 3:2 d) 2:2 12) Libero to zawodnik? a) Linii ataku b) Linii obrony c) Kapitan d) Linii serwu 13) Wysokość siatki dla kobiet wynosi? a) 2,24m b) 2,40m c) 3,50m 14) Siatka zawieszona jest nad linią? a) Ataku b) Początkową c) Końcową d) Środkową 15) Czy piłka może dotknąć siatki podczas zagrywki? a) Tak b) Nie 16) Czy piłka może być odbita przez zawodnika nogą, ramieniem albo głową? a) Nie b) Tak 17) Jakie linie ograniczają boisko do siatkówki? a) Linie początkowe i boczne. b) Linie początkowe i końcowe. c) Linie końcowe i boczne. d) Linie końcowe i skośne. 18) Zaznacz nazwiska polskich siatkarzy/siatkarek? a) Bartosz Kurek b) Piotr Żyła c) Anita Włodarczyk d) Klaudia Alagierska e) Piotr Nowakowski 19) Która drużyna mężczyzn jest obecnym mistrzem świata w piłce siatkowej? a) Brazylia b) Francja c) Włochy d) Polska