Piłka siatkowa, siatkówka – sport ____, w którym biorą udział ____ zespoły po 7 zawodników w każdym (rozgrywający, ____, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero). Na boisku przebywa jednak tylko ____ zawodników, libero zmienia się ze środkowym będącym w linii obrony, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę. Pomysłodawcą reguł gry w piłkę siatkową był ____ – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Young Men's Christian Associaton (YMCA) w Holyoke w Massachusetts. Siatkówka polega na ____ piłki dowolną częścią ciała (najczęściej rękoma) tak, aby przeleciała ona nad siatką i dotknęła połowy boiska należącej do przeciwnika. Każdy zespół może wykonać trzy odbicia – odbiór, ____ i atak - każde następne jest błędem. Punkty zdobywa się na wiele sposobów, na przykład, gdy piłka dotknie połowy boiska ____ lub gdy upadnie ona poza boiskiem, a rywal dotknął jej jako ostatni. Gra toczy się do momentu, gdy jedna z drużyn wygra ____ sety, w każdym z nich rywalizacja toczy się do zdobycia ____ punktów przy przewadze co najmniej dwóch punktów. Przy wyniku 24:24 gra toczy się "____", dopóki któraś z drużyn osiągnie dwupunktową przewagę nad drugą. Wyjątek stanowi piąty set, nazywany "setem decydującym", który jest rozgrywany, jeśli stan meczu po 4 setach wynosi 2:2. W tym secie zawodnicy grają do 15 punktów, również przy przewadze co najmniej dwóch punktów. Wymiary boiska wynoszą ____. Reprezentanci polski trzykrotnie zdobyli tytuł Mistrza Świata w latach 1974, ____ i ____.