1) PIERWSZY POLAK W NBA? a) Maciej Lampe b) Marcin Gortat c) Cezary Trybański 2) Ilu zawodników z jednej drużyny może być na boisku? a) 5 b) 6 c) 7 3) Ile czasu trwa mecz koszykówki ? a) 60 b) 50 c) 40 4) Jaki są wymiary boiska do koszykówki ? a) 30x15 b) 28x15 c) 42x18 5) Obecnym Mistrzem Energa Basket Ligi jest zespół? a) Stelmet Enea BC Zielona Góra b) Twarde Pierniki Toruń c) Anwil Włocławek 6) Mecz koszykówki dzielimy na..? a) Dwie połowy? b) Trzy tercje? c) Cztery kwarty? 7) Sędzia rozpoczyna mecz wyrzutem piłki z......? a) Lini połowy. b) Koła środkowego. c) Pola 3 sekund. 8) Jak nazywa się rzut z biegu? a) Zatrzymanie na jedno tempo. b) Dwutakt. c) Pivot. 9) Można poruszać się z piłką tylko gdy się nią...? a) Kozłuje. b) Kopie. c) Podrzuca. 10) Który faul zawodnika wyklucza go z gry? a) b) c) 11) Rzut osobisty liczy się za...? a) 2 pkt. b) 1 pkt. c) 3 pkt. 12) Pierwsza Polka grającą w WNBA ? a) Małgorzata Dydek b) Agnieszka Bibrzycka c) Krystyna Szymańska-Lara