1) Boisko do piłki ręcznej ma następujące wymiary: a) 28 x 15 m b) 40 x 20 m c) 100 x 60 m d) 42 x 22 m 2) Z jakiej najbliższej odległości można wykonać rzut? a) 7 m b) 10 m c) 6 m d) 9 m 3) Ilu zawodników może znajdować się w polu bramkowym a) Tylko bramkarz b) 3 c) 5 d) 4 4) Jaką częścią ciała gracze nie mogą dotykać piłki ? a) głową b) barkiem c) kolanem d) nogą 5) Ilu zawodników gra w drużynie  ? a) 7 b) 9 c) 11 d) 8 6) Ile trwa jedna połowa w piłce ręcznej ? a) 90 min b) 30 min c) 60 min d) 45 min 7) Jak nazywamy potocznie zawodników piłki ręcznej ? a) szczypiorniści b) panczeniści c) siatkarze d) golfiści 8) Z jakiej odległości wykonuje się rzuty karne? a) 7 m b) 7,5 m c) 8 m d) 9 m 9) Po bramce wznawia się grę: a) Z autu b) Ze środka boiska w dowolnym kierunku c) Z dowolnego miejsca d) Z linii rzutów wolnych 10) Podczas rzutu wolnego drużyna przeciwna musi oddalić się od gracza, który trzyma piłkę na: a) 2 metry b) 4 metry c) 3 metry d) 6 metrów 11) Czy bramkarz może wyjść poza linię pola bramkowego? a) Nie b) Tak, ale tylko z piłką c) Tak, ale bez piłki d) Możne chodzić gdzie chce 12) W jakiej odległości od bramki znajduje się linia przerywana? a) 3 metry b) 7 metrów c) 9 metrów d) 6 metrów 13) Co się dzieje, gdy zawodnik popełni błąd podwójnego kozła? a) Nic b) Schodzi z boiska c) Piłka przekazywana jest przeciwnemu zespołowi. d) Grę rozpoczyna bramkarz 14) Bramka jest zdobyta kiedy : a) Całym swoim obwodem przejdzie poza linię bramkową b) Kiedy odbije się od słupka i dotknie poprzeczki c) Kiedy znajduje się przed linią bramkową 15) Ile sekund zawodnikowi wolno trzymać piłkę w miejscu a) 5 s b) 3,5 s c) 3 s d) Ile chce 16) Jak długo trwa mecz piłki ręcznej a) 60 minut b) 45 minut c) 90 minut d) 30 minut 17) W razie remisu ile trwa dogrywka a) 2x 10 minut b) 2x 5 minut c) 10 minut d) 5 minut 18) Ile kroków może zrobić zawodnik przed i po kozłowaniu utrzymując piłkę w grze a) nie może zrobić kroków b) 2 kroki c) dowolną ilość d)  3 kroki 19) Bramkarz w czasie obrony będąc w polu bramkowym, może dotykać piłkę a) każdą częścią ciała b) rękoma c) nogami 20) Ile zmian można wykonać w trakcie gry? a) 5 b) bez ograniczeń c) 6 d) 4 21) Jakie są kary w piłce ręcznej a) żółta kartka , 2 min ,czerwona kartka b) żółta i czerwona kartka c) upomnienie i 2 min d) zółta kartka i dyskwalifikacja 22) Po błędzie kroków, podwójnego kozłowania lub faulu grę wznawiamy ? a) od bramkarza b) z lini bocznej boiska c) z miejsca gdzie był błąd lub faul d) z lini rzutów wolnych