1) Ilu zawodników gra w jednej drużynie piłkarskiej a) 10 b) 11 c) 12 d) 8 e) 9 2) Jakie wymiary ma boisko do piłki nożnej a) 100 metrów długości i 80 metrów szerokości b) 105 metrów długości i 68 metrów szerokości c) 90 metrów długości i 45 metrów szerokości d) 110 metrów długości i 60 metrów szerokości 3) Jakie wyróżniamy pozycje na boisku a) bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik b) bramkarz, skrzydłowy, obrotowy, napastnik c) bramkarz, obrońca, przyjmujący, atakujący d) bramkarz, stoper, skrzydłowy, napastnik 4) Z ilu metrów oddawany jest rzut karny a) 9 b) 11 c) 10 d) 8 5) Czy można zdobyć gola bezpośrednio z rzutu rożnego a) tak b) nie 6) Ile trwa mecz piłki nożnej a) 2x45 min b) 2x30 min c) 90 min d) 60 min 7) Jak długo trwają przerwy między połowami a) 5 min b) 10 min c) 15 min d) 20 min 8) Ile trwa dogrywka a) 2x10 min b) 2x15 min c) 2x20 min d) 30 min e) 20 min 9) spalony jest w momencie gdy w momencie podania a) przedostatni zawodnik obrony znajduję się dalej od swojej bramki niż napastnik b) przedostatni zawodnik obrony znajduję się bliżej swojej bramki niż napastnik 10) bramkarz chwycił piłkę w polu karnym po podaniu przez zawodnika ze swojej drużyny, co wtedy? a) rzut wolny bezpośredni b) rzut wolny pośredni c) rzut karny d) żółta kartka e) czerwona kartka 11) Co oznacza skrót FIFA a) Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej b) Europejska Federacja Piłki Nożnej c) Federacja Zawodników Piłki Nożnej 12) Co oznacza skrót PZPN a) Pokojowy Związek Piłki Nożnej b) Piłkarski Związek Polskich Nożowników c) Polski Związek Piłki Nożnej 13) Zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę kiedy a) nie zachowuje wymaganej odległości od piłki podczas wykonywania rzutu z rogu lub rzutu wolnego b) otrzymuje drugie napomnienie (żółta kartka) lub popełnia rażący, brutalny faul c) opóźnia wznowienie gry 14) Jaka jest odległość muru od piłki a) 10 jardów czyli 9,15 m b) 5 jardów czyli 4,5 m c) 12 jardów czyli 10,9 m 15) Gracz znajduje się na pozycji spalonej, co wtedy a) rzut wolny pośredni b) rzut wolny bezpośredni c) rzut karny d) żółta kartka e) upomnienie