1) Ilu zawodników w trakcie gry znajduje się na boisku ? a) 5 (4 w polu + bramkarz) b) 6 (5 w polu + bramkarz) c) 7 (6 w polu + bramkarz) d) 8 (7 w polu + bramkarz) 2) W trakcie gry w piłkę ręczną niedozwolone jest: a) rzucanie piłki b) pchanie piłki c) uderzanie piłki d) dotykanie piłki stopą i podudziem 3) Ile kroków z piłką bez kozłowania może wykonać zawodnik? a) 2 b) 3 c) 4 d) 1 4) Ile minut trwa mecz piłki ręcznej ? a) 2 x 30 minut b) 2 x 20 minut c) 3 x 20 minut d) 2 x 25 minut 5) Jakie wymiary ma boisko do piłki ręcznej? a) 40 m x 20 m b) 20 m x 10 m c) 25 m x 12 m d) 35 m x 18 m 6) Jakie wymiary ma bramka do piłki ręcznej (wysokość x szerokości) ? a) 2 m x 3 m b) 2 m x 5 m c) 3 m x 3 m d) 1 m x 2 m 7) W jakiej odległości od bramki wyznaczone jest pole bramkowe ? a) 8 m b) 5 m c) 6 m d) 4 m 8) Która z wymienionych pozycji dotyczy piłkarzy ręcznych ? a) skrzydłowy b) napastnik c) obrońca d) libero 9) Z ilu metrów wykonuje się rzut karny w piłce ręcznej ? a) 11 m b) 10 m c) 7 m d) 5 m 10) Ilu sędziów głównych prowadzi mecz piłki ręcznej ? a) 1 b) 3 c) 4 d) 2 11) Na ile minut zawodnik może zostać wykluczony z gry przez sędziego ? a) 1 minutę b) 2 minuty c) 5 minut d) 4 minuty 12) Co oznacza dla zawodnika otrzymanie czerwonej kartki ? a) wykluczenie na 5 minut b) ostrzeżenie c) dyskwalifikację d) brak konsekwencji