1) Ilu zawodników liczy drużyna koszykówki? a) 8 b) 9 c) 6 d) 5 2) Na co podzielony jest mecz koszykówki? a) na połowy b) na ćwiartki c) na kwarty d) na sety 3) Ile kroków może zrobić zawodnik z piłką w rękach w koszykówce? a) 2 kroki b)  dowolną ilość c) 3 kroki d) nie może 4) Którą piłką jest rozgrywany mecz koszykówki? a) b) c) d) 5) Ile trzeba wygrać setów, żeby zakończyć zwycięstwem mecz siatkówki ? a) 2 sety b) 4 sety c) 5 setów d) 3 sety 6) Ile czasu ma siatkarz od gwizdka sędziego na wykonanie zagrywki? a) 8 sekund b) 10 sekund c) 5 sekund d) dowolny czas 7) Czy w siatkówce można blokować zagrywkę? a) tak, można b) gdy piłka dotknie siatki c) nie wolno d) tak, tylko libero 8) Ilu zawodników jednocześnie przebywa na boisku podczas meczu siatkówki? a) 6 b) 12 c) 4 d) 7 9) Gdy piłka ręczna przekracza linię boczną boiska następuje wrzut.... a) karny b) wolny c) bramkarski d) z autu 10) W piłce ręcznej w odległości 7 metrów od bramki jest wyznaczona linia rzutów... a) wolnych b) karnych c) osobistych d) sędziowskich 11) Ilu zawodników z jednej drużyny znajduje się na boisku podczas gry w piłkę ręczną? a) 6 + bramkarz b) 14 c) 5 + bramkarz d) 8 12) Ile trwa mecz piłki nożnej bez doliczonego czasu gry? a) 100 minut b) 80 minut c) 90 minut d) 70 minut 13) W piłce nożnej wrzut z autu wykonuje się.... a) głową b) dwoma rękami c) nogą d) jedną ręką 14) Z ilu metrów jest wykonywany rzut karny w piłce nożnej? a) 7 b) 9 c) 11 d) 10 15) W której grze zespołowej NIE występuje rzut karny? a) piłka ręczna b) koszykówka c) piłka nożna d) hokej 16) Siatkówka - do ilu punktów rozgrywany jest tie-break? a) 25 b) 11 c) 15 d) 2 pkt przewagi 17) Jak inaczej nazywamy rzut rożny w piłce nożnej? a) spalony b) korner c) aut d) faul 18) Na którym boisku NIE jest rozgrywana gra zespołowa? a) koszykówka b) badminton c) piłka nożna d) siatkówka 19) Jak długo trwa mecz koszykówki? a) 4x20 minut b) 2x40 minut c) 4x10 minut d) 2x30 minut 20) Rzuty osobiste w koszykówce są punktowane za: a) 3 punkty b) 1 punkt c) 2 punkty d) 4 punkty 21) Siatkówka - jaką funkcję pełni libero? a) jest kapitanem b) przyjmuje zagrywkę c) blokuje i atakuje d) najczęściej serwuje 22) Jaka jest potoczna nazwa piłki ręcznej w Polsce? a) handball b) łapanka c) szczypiorniak d) zbijak 23) W piłce ręcznej podczas rzutu do bramki zawodnik NIE może przekroczyć linii: a) 6 metrów b) 11 metrów c) 9 metrów d) 7 metrów 24) Czy podczas rozgrywania piłki zawodnik może dotknąć siatki? a) tak b) nie c) górnej taśmy d) dolnej taśmy 25) W koszykówce cofnięcie się zawodnika z piłką z połowy przeciwnika na swoją połowę to: a) błąd kroków b) samobój c) błąd połowy d) podwójny 26) Jakie wymiary ma boisko do siatkówki? a) 18m x 10m b) 18m x 9m c) 20m x 10m d) 20m x10m 27) Podczas gry w piłkę ręczną  można  wykonać: a) 3 kroki - kozioł - 3 kroki b) podanie nogą c) kozioł - 3 kroki - kozioł d) podanie do siebie 28) Podczas gry w siatkówkę zawodnikom wolno: a) dotknąć siatki ręką  b) odbić piłkę dowolną częścią ciała c) blokować zagrywkę d) przekroczyć linię środkową 29) Który rzut NIE występuje w koszykówce? a) karny b) osobisty c) z autu d) sędziowski 30) Kto podczas gry w piłkę ręczną może przebywać w polu bramkowym? a) obrońca b) kto chce c) bramkarz d) atakujący 31) Piłka ręczna - co zrobi sędzia gdy zawodnik poda piłkę do własnego bramkarza w polu bramkowym?  a) przyzna żółtą kartkę b) wznowi grę ze środka c) nic, gra toczy się dalej d) przyzna rzut wolny przeciwnikom 32) W koszykówce NIE ma rzutu za: a) 4 punkty b) 3 punkty c) 2 punkty d) 1 punkt 33) W koszykówce JEST dozwolone: a) kozłowanie oburącz b) wykonanie 2 kroków z piłką c) zagranie nogą d) bieganie z piłką w rękach 34) Maksymalna liczba setów podczas jednego meczu siatkówki to: a) 3 b) 4 c) 5 d) 6 35) Skąd wykonujemy zagrywkę w siatkówce? a) spod siatki b) zza linii końcowej c) zza linii bocznej d) obojętnie 36) Skąd wznawiamy grę w koszykówce po celnym rzucie do kosza? a) z rogu b) zza linii bocznej c) zza linii końcowej /np. spod kosza/ d) ze środka 37) Na jaką  wysokość  należy podrzucić piłkę  podczas wykonywania zagrywki w siatkówce? a) dowolnie b) około 1 metra c) w ogóle nie wolno podrzucać d) powyżej głowy 38) Mecz koszykówki rozpoczynamy: a) podaniem ze środka koła b) rzutem z autu na linii środkowej c) rzutem sędziowskim ze środka koła d) kozłowaniem z koła