1) Ilu zawodników jednej drużyny przebywa na boisku siatkarskim? a) 6 b) 4 c) 5 d) 7 2) Ilu zmian może dokonać trener w jednym secie? a) 3 b) 4 c) 5 d) 6 3) Do ilu punktów gramy seta w siatkówce? a) 23 b) 25 c) 30 d) 20 4) Ile setów musi wygrać jeden zespół, żeby wygrać mecz siatkówki? a) 2 b) 4 c) 3 d) 1 5) Na jakiej wysokości zawieszona jest siatka w męskiej siatkówce? a) 243 cm b) 245 cm c) 224 cm d) 305 cm 6) Na jakiej wysokości zawieszona jest siatka w kobiecej siatkówce? a) 224 cm b) 226 cm c) 243 cm d) 234 cm 7) Do ilu punktów gramy piątego seta w meczu siatkarskim? a) 13 b) 15 c) 10 d) 20 8) Ile odbić po swojej stronie siatki może jednorazowo wykonać jedna drużyna? a) 3 b) 2 c) 1 d) 5 9) Dlaczego libero ma inną koszulkę? a) żeby nikt nie miał wątpliwości kto pełni tę funkcję na boisku b) bo jest kapitanem c) bo jest najniższy d) za karę 10) Jaki wymiar ma całe boisko do siatkówki? a) 18 m x 9 m b) 18 m x 10 m c) 20 m x 9 m d) 18 m x 12 m 11) Ile trwa mecz piłki nożnej? a) 2 x 45 minut b) 2 x 50 minut c) 3 x 30 minut d) 2 x 30 minut 12) Ilu zawodników jednej drużyny przebywa na boisku podczas meczu piłki nożnej? a) 14 b) 13 c) 12 d) 11 13) Z ilu metrów wykonuje się rzut karny w piłce nożnej? a) 12 b) 11 c) 10 d) 16 14) Jaką szerokość ma bramka do piłki nożnej? a) 7,30 m b) 7,50 m c) 7,32 m d) 8,20 m 15) Jaką wysokość ma bramka do piłki nożnej? a) 244 cm b) 243 cm c) 250 cm d) 216 cm 16) Boisko do gry w piłkę nożną musi mieć kształt: a) trapezu b) koła c) trójkąta d) prostokąta 17) Mecz piłki nożnej wygrywa drużyna, która: a) mniej się zmęczy b) strzeli więcej bramek c) więcej biega d) dostanie więcej żółtych kartek 18) Jak inaczej nazywamy rzut rożny? a) korner b) aut c) faul d) spalony 19) Co ile lat organizowane są Mistrzostwa Świata w piłce nożnej? a) 3 b) 2 c) 4 d) 6 20) Polski napastnik - Robert Lewandowski na co dzień reprezentuje barwy jakiego klubu? a) Bayern Monachium b) Legia Warszawa c) UKS Oxpress d) Real Madryt 21) Jak długo trwa mecz koszykówki wg przepisów FIBA? a) 4 x 10 minut b) 4 x 13 minut  c) 4 x 9 minut d) 4 x 15 minut 22) Ilu zawodników gra na koszykarskim parkiecie? a) po 5 w każdym zespole b) po 6 w każdym zespole c) po 7 w każdym zespole d) po 8 w każdym zespole 23) Ile sekund ma drużyna na przeprowadzenie akcji w koszykówce? a) 20 b) 24 c) 26 d) 18 24) Na jakiej wysokości powieszony jest kosz? a) 307 cm b) 305 cm c) 300 cm d) 295 cm 25) Rzuty osobiste w punktowane są za: a) 3 punkty b) 2 punkty c) 1 punkt d) 4 punkty 26) Ile kroków może zrobić zawodnik z piłką bez kozłowania? a) 1 b) 2 c) 0 d) 3 27) Jakie wymiary ma boisko do koszykówki? a) 28 m x 15 m b) 30 m x 20 m c) 26 m x 14 m d) 24 m x 18 m 28) Linia rzutów za 3 punkty jest oddalona od kosza o: a) 6,75 cm b) 6,75 m c) 7 m d) 5,55 m 29) Ile czasu ma koszykarz na przedostanie się z piłką, z pola obrony do pola ataku? a) 8 sekund b) 10 sekund c) 12 sekund d) 6 sekund 30) Koszykarz ze zdjęcia to: a) Marcin Gortat b) Cezary Trybański c) Maciej Lampe d) Łukasz Koszarek 31) Boisko do piłki ręcznej ma wymiary: a) 40 m x 20 m b) 18 m x 9 m c) 28 m x 15 m d) 30 m x 25 m 32) Z ilu metrów wykonywany jest rzut karny w piłce ręcznej? a) 7 m b) 6 m c) 11 m d) 4 m 33) Ile kroków z piłką bez kozłowania można zrobić w piłce ręcznej? a) 4 b) 3 c) 2 d) 5 34) Ilu zawodników jednej drużyny znajduje się na boisku podczas meczu piłki ręcznej? a) 6 b) 8 c) 7 d) 5 35) Czas meczu w piłce ręcznej to: a) 2 x 30 minut b) 2 x 35 minut c) 2 x 45 minut d) 4 x 10 minut 36) Wymiary brami do piłki ręcznej: a) 2 m x 3 m b) 3 m x 4 m c) 2,5 m x 3 m d) 3 m x 3 m 37) Co się dzieje gdy piłkarz ręczny popełni błąd podwójnego kozłowania? a) piłka przekazywana jest przeciwnikowi b) daje rzut wolny c) grę wznawia sędzia d) nic się nie dzieje 38) Jeżeli w meczu piłki ręcznej zostanie zdobyta bramka, to przeciwny zespół wznawia grę: a) od bramki b) zza linii końcowej boiska c) z autu d) w kole środkowym 39) Kiedy bramka zostaje uznana? a) gdy piłka całym obwodem przekroczy linie bramkową pomiędzy słupkami bramki b) kiedy piłka zatrzyma się na linii bramkowej c) kiedy bramkarz z piłką w ręce przekroczy linię bramkową d) kiedy piłka uderzy w słupek bramki 40) Ile trwa przerwa w meczu piłki ręcznej? a) 10-15 minut b) 15-20 minut c) 20-25 minut d) 5-10 minut