1) W której grze zespołowej występuje "zagrywka"? a) Piłka siatkowa b) Piłka nożna c) Piłka ręczna d) Koszykówka 2) Do ilu punktów rozgrywane są pierwsze 4 sety w piłce siatkowej? a) 22 b) 30 c) 25 d) 15 3) Boisko do gry w piłkę siatkową jest prostokątem o wymiarach: a) 18x9metrów b) 25x10metrów c) 112x56metrów d) 40x20mmetrów 4) Do ilu punktów rozgrywany jest ostatni - piąty set w piłce siatkowej? a) 15 b) 20 c) 10 d) 18 5) W której grze zespołowej występują rzuty za 1, 2 i 3 punkty? a) Piłka nożna b) Koszykówka c) Piłka ręczna d) Piłka siatkowa 6) Podczas gry w koszykówkę w jednej drużynie występuje jednocześnie: a) 5 zawodników b) 6 zawodników c) 7 zawodników d) 8 zawodników 7) Ilu zawodników występuje podczas gry w piłkę siatkową po obu stronach siatki? a) 12 b) 14 c) 10 d) 6 8) W koszykówce nie wolno: a) Kopać piłki b) Kozłować c) Podawać d) Rzucać 9) Czy możemy wykonać dowolną liczbę kroków z piłką w dłoniach w koszykówce? a) Tak b) Nie 10) Mecz podzielony jest na kwarty w: a) Piłce siatkowej b) Piłce ręcznej c) Koszykówce d) Piłce nożnej 11) 7 zawodników w jednej drużynie na boisku występuje w : a) Koszykówce b) Piłce ręcznej c) Siatkówce d) Piłce nożnej 12) Rzut karny w piłce ręcznej wykonywany jest z linii: a) 7 metra b) 8 metra c) 9 metra d) 10 metra 13) Kara wykluczenia (2 minuty) występuje w: a) Koszykówce b) Piłce nożnej c) Piłce siatkowej d) Piłce ręcznej 14) Ile wynosi czas gry w piłkę ręczną? a) 2x30minut b) 4x15minut c) 1x60minut d) 2x45minut 15) Wymiary boiska w piłce ręcznej to: a) 40x20metrów b) 100x50metrów c) 50x20metrów d) 50x50metrów 16) Rzut karny z 11 metrów wykonywany jest w: a) Piłce ręcznej b) Piłce nożnej c) Piłce siatkowej d) Koszykówce 17) Mecz w piłce nożnej trwa: a) 60minut b) 90minut c) 120minut d) 100minut 18) W której grze zespołowej bramkarz ma założone rękawice bramkarskie? a) Piłka ręczna b) Piłka nożna c) Koszykówka d) Piłka siatkowa 19) Czy zawodnik, który otrzymał drugą żółtą kartkę podczas meczu piłki nożnej musi opuścić boisko? a) Tak b) Tylko w wyjątkowych sytuacjach c) Nie 20) Skrót FIFA oznacza: a) Polski Związek Piłki Ręcznej b) Międzynarodową Federację Piłki Nożnej c) Międzynarodowe Stworzyszenie Siatkarzy d) Polski Związek Wędkarstwa