1) W jednej drużynie na boisku jest: a) 5 zawodników b) 6 zawodników c) 7 zawodników d) 7 zawodników plus bramkarz 2) Czas gry dla mężczyzn i kobiet powyżej 18 lat wynosi a) 2x 20 minut b) 2 x 15 minut c) 2 x 25 minut d) 2 x 30 minut 3) Co następuje po przerwie meczu (po pierwszej połowie) a) drużyny zmieniają strony boiska b) zmiana bramkarza c) zmiana koszulek drużyn d) nic się nie zmienia 4) Bramkarzowi wolno: a) opuścić pole bramkowe wyłącznie bez piłki   b) opuścić pole bramkowe z piłką i grać w polu gry c) w polu bramkowym dotykać jej każdą częścią ciała d) grać poza polem bramkowym jako zawodnik pola 5) Bramkarzowi nie wolno: a) opuścić pole bramkowe z opanowaną piłką b) wrócić z pola gry do pola bramkowego z piłką c) opuścić pole bramkowe d) grać jako zawodnik pola na połowie przeciwnika 6) Boisko do gry jest prostokątem: a) o szerokości 40 m i długości 20 m b) o długości 40 m i szerokości 18 m c) o długości 30 m i szerokości 18 m d) o długości 40 m i szerokości 20 m 7) Linia ograniczająca pole bramkowe nazywa się linią pola bramkowego: a) tak b) nie 8) Linia ograniczająca pole bramkowe znajduje się: a) 4 m od linii końcowej b) 6 m od linii końcowej c) 7 m od linii końcowej d) 9 m od linii końcowej 9) Linię rzutów wolnych: a) wyznacza linia 9 m od linii końcowej b) wyznacza linia przerywana w odległości 3 m od linii pola bramkowego c) wyznacza linia 6 m od linii końcowej d) wyznacza się linią przerywaną 9 m od linii końcowej 10) Maksymalna odległość wyjścia bramkarza w czasie wykonywania rzutów karnych to : a) 3 b) 4 c) 5 d) 6 11) Rzut karny zarządza się za: a) wejście z piłką do własnego pola bramkowego przez bramkarza b) wejście z piłką do własnego pola bramkowego przez zawodnika obrony c) faul na zawodniku oddającym rzut na bramkę d) każdy faul za linią rzutów wolnych 12) Rzut wolny wykonujemy: a) z dowolnego miejsca na boisku b) z miejsca gdzie zawodnik został sfaulowany lub popełniony został błąd c) z linii rzutów wolnych, jeśli faul miał miejsce między 6m a 9 m d) z linii rzutów wolnych 13) Kary w piłce ręcznej to: a) żółta i czerwona kartka b) 2 - minutowe wykluczenie z gry c) niebieska karta d) wykluczenie 3 - minutowe 14) Jeśli sędzia wskaże grę pasywną drużyna atakująca musi: a) natychmiast oddać rzut na bramkę b) przyspieszyć grę c) oddać rzut na bramkę maksymalnie po 6 podaniu d) w ciągu 30 sekund oddać rzut na bramkę