1) Z ilu zawodników składa się drużyna piłki ręcznej ? a) 16 b) 15 c) 17 d) 20 2) Ilu zawodników z jednej drużyny jest na boisku w trakcie meczu ? a) 7 b) 9 c) 8 d) 5 3) Ile kroków możemy wykonać bez kozłowania ? a) 2 b) 3 c) 4 d) 1 4) Ile trwa mecz piłki ręcznej ? a) 60 minut b) 45 minut c) 120 mnut d) 90 minut 5) Jak podzielony jest mecz piłki ręcznej ? a) Na tercje b) Na kwarty c) Na połowy 6) Ile trwa przerwa pomiędzy połowami ? a) 15 minut b) 20 minut c) 10 minut d) 5 minut 7) Jeśli obrońca stoi w polu karnym i dotknie piłki podczas obrony to ? a) Zostanie podyktowany rzut wolny dla drużyny przeciwnej b) Obrona była legalna c) Zostanie podyktowany rzut karny dla drużyny przeciwnej 8) Z jakiej odległości wykonujemy rzut karny ? a) 7 metrów b) 8 metrów c) 11 metrów d) 5 metrów 9) Jaką długość mają linie boczne boiska ? a) 40 metrów b) 30 metrów c) 20 metrów d) 50 metrów 10) Jaką długość mają linie końcowe boiska ? a) 40 metrów b) 30 metrów c) 20 metrów d) 50 metrów 11) Jakie wymiary mają bramki ? a) 2x3 m. b) 4x5 m. c) 4x4 m. d) 3x3 m. 12) Jaką linią jest wyznaczana linia rzutów wolnych ? a) Linią przerywaną b) Linią ciągłą 13) Jakie pozycje występują w piłce ręcznej ? a) Bramkarz b) Skrzydłowy c) Rozgrywający d) Kołowy e) Środkowy f) Atakaujący 14) Czym charakteryzuje się skrzydłowy ? a) Skocznością b) Zwinnością c) Bardzo dobrą techniką d) Siłą 15) Ile czasu od gwizdka ma zawodnik na wykonanie rzutu karnego? a) 5 sekund b) 8 sekund c) 3 sekundy d) 2 sekundy 16) Jakie występują kary w piłce ręcznej ? a) 2 minuty b) 3 minuty c) żółta kartka d) czerwona kartka - dyskwalifikacja e) 5 minut