1) Ilość zawodników jednej drużyny na boisku wynosi: a) 7 b) 5 c) 6 d) 4 2) Wymiary boiska wynoszą: a) 16 x 8 b) 18 x 8 c) 18 x 10 d) 18 x 9 3) Czy zawodnik na pozycji zagrywającego może: a) podrzucić i złapać piłkę po gwizdku b) stanąć na linii końcowej w czasie zagrywki c) wykonać atak przy siatce d) przyjąć od przeciwnika piłkę sposobem górnym 4) Który z tych sportowców to znany polski siatkarz? a) Robert Korzeniowski b) Bartosz Kurek c) Marcin Gortat d) Robert Kubica 5) Co NIE jest błędem? a) blokowanie zagrywki b) przekroczenie linii środkowej c) naruszenie linii końcowej w czasie wykonywania zagrywki d) naruszenie linii środkowej w czasie gry 6) Mecz trwa: a) 90 minut b) 3 sety po 15 minut c) czas gry jest nieograniczony d) 4 sety po 15 minut 7) Ile setów maksymalnie trwa mecz? a) 4 b) 6 c) 5 d) 3 8) Do ilu punktów gramy piątego seta? a) 11 b) 25 c) 21 d) 15 9) Błędem jest: a) 2-krotne odbicie przez tego samego zawodnika b) odbicie piłki nogą c) odbicie piłki głową d) odbicie piłki poza boiskiem 10) Błędem jest: a) odbicie piłki pięścią b) odbicie piłki od dołu otwartą dłonią c) dotknięcie piłki, która zahaczyła o siatkę d) odbiór zagrywki przez zawodnika stojącego pod siatką 11) Co oznacza ten gest sędziowski: a) wymiana uszkodzonej piłki b) zmiana zawodnika c) zmiana stron d) błąd ustawienia 12) Co oznacza ten gest sędziowski: a) wskazanie, kto zdobył punkt b) przewinienie zawodnika c) zgoda na wykonanie zagrywki d) drużyna ma wykonać przejście 13) Przy jakim wyniku może zakończyć się set: a) 14 : 13 b) 25 : 24 c) 30 : 32 d) 25 : 26 14) Błędem jest: a) przyjęcie zagrywki nogą b) wykonanie zagrywki sposobem dolnym c) wyskok w momencie wykonywania zagrywki d) dotknięcie siatki przez zawodnika 15) Co oznacza ten gest sędziowski: a) koniec gry b) piłka autowa c) czas dla trenera d) zmiana zawodnika