Rzut osobisty wykonywany jest, gdy atakujący jest faulowany w momencie oddawania rzutu na kosz., Celny rzut osobisty = 1 pkt., Gdy po 40 minutach mecz kończy się remisem rozgrywana jest dogrywka, która trwa 5 min., Mecz koszykówki trwa 40 minut (4x10 min.) i składa się z czterech kwart ., Wymiary boiska do koszykówki to 15 x 28 metrów., Kosz zawieszony jest na wysokości 3,05 metra., Rzut z biegu nazywany jest "dwutaktem"., Po kozłowaniu, podczas dwutaktu można zrobić tylko 2 kroki trzymając piłkę., Piłkę kozłujemy jedną ręką., Podczas meczu na boisku znajduję się 5 zawodników jednej drużyny., 24 sekundy to czas na przeprowadzanie akcji w ataku., Drużyna na mecz koszykówki liczy 12 zawodników., Mecz rozpoczyna się od rzutu sędziowskiego., Zawodnik po 5 faulach kończy udział w meczu., Maksymalnie celny rzut do kosza jest za 3 pkt., Po celnym rzucie przeciwnika wznawiamy grę zza linii końcowej., W koszykówce zabronione jest zagranie nogą, podwójne kozłowanie, kozłowanie oburącz, bieganie z piłką., W koszykówce rzuty są za 1, 2 i 3 punkty., Podczas meczu zawodnik nie może się cofnąć z piłką z pola ataku na pole obrony. Jest to błąd połowy. , Rzut za 3 punkty wykonuje się za linii 6,75 metra., Zawodnik w ataku ma 5 sekund, aby pozbyć się piłki, jeżeli jest agresywnie kryty przez obrońcę., Wsad - określenie włożenia piłki do kosza z góry., Strzałka naprzemiennego posiadania - decyduje o posiadaniu piłki, gdy jednocześnie złapie ją 2 zawodników..