1) Wymiary boiska do piłki siatkowej wynoszą: a) 12:12 b) 18:9 c) 15:9 d) 18:12 2) Linia ataku oddalona jest od linii środkowej o: a) 1m b) 2m c) 3m d) 4m 3) Linie ograniczające boisko do siatkówki to: a) LINIE POCZĄTKOWE I KOŃCOWE b) LINIE POCZĄTKOWE I BOCZNE c) LINIE KOŃCOWE I SKOŚNE d) LINIE KOŃCOWE I BOCZNE 4) Wysokość siatki dla kobiet wynosi: a) 2,24 M b) 2,40 M c) 1,25 M d) 3,50 M 5) Czy libero może być kapitanem: a) TAK b) NIE 6) Zaznacz wygrany set: a) 25:24 b) 24:24 c) 26:25 d) 25:23 7) Pozycje siatkarskie to: a) PRZYJMUJĄCY, ROZGRYWAJĄCY, ATAKUJĄCY, LIBERO b) NAPASTNIK, ATAKUJĄCY, BRONIĄCY, WYSTAWIAJĄCY c) ROZGRYWAJĄCY, WYSTAWIAJĄCY, BRAMKARZ, LIBERO d) ROZGRYWAJĄCY, KOŁOWY, ŚRODKOWY ATAKU, BLOKUJĄCY 8) Siatka zawieszona jest nad linią: a) ATAKU b) POCZĄTKOWĄ c) KOŃCOWĄ d) ŚRODKOWĄ 9) Ile przerw (czasów) może wziąć trener podczas seta?: a) 1 CZAS b) 2 CZASY c) 3 CZASY 10) Libero to zawodnik: a) LINII ATAKU b) LINII OBRONY c) LINII SERWU d) KAPITAN 11) Ile maksymalnie zmian zawodników może dokonać trener podczas jednego seta? a) 8 ZMIAN b) 7 ZMIAN c) 6 ZMIAN d) 5 ZMIAN 12) Co to jest?„Jest to podanie, które wykonuje wystawiający, aby przygotować atak koledze z drużyny” a) RZUT/PRZERZUT b) ROZEGRANIE/WYSTAWA c) PRZEBICIE d) ZAGRANIE 13) Wysokość siatki dla mężczyzn wynosi: a) 2,25 b) 2,34 c) 2,43 d) 2,52 14) Zaznacz jakie mamy w siatkówce bloki (nazwy pochodzą od ilości blokujących a) CZTEROBLOK b) PODWÓJNY c) DOUBLEBLOKOS d) POJEDYNCZY e) POTRÓJNY f) POCZWÓRNY 15) To akcja zawodników blisko siatki, którzy z wyciągniętymi ramionami wyskakują, by zatrzymać piłkę nadlatującą z pola przeciwników.” a) SERWIS b) BLOK c) ZASŁONA d) ZWÓD 16) Podaj nazwy kierunków ataku i zagrywki a) POZIOMA, SKOS b) PROSTA, PIONOWA c) PIONOWA, POZIOMA d) PROSTA, SKOS