1) Ilu zawodników z jednej drużyny może przebywać na boisku podczas gry ? a) 4 b) 5 c) 6 d) 7 2) Boisko do siatkówki składa się z dwóch połów w kształcie kwadratu o wymiarach ? a) 8x8 m. b) 9x9 m. c) 10x10 m. d) 12x12 m. 3) Czy podczas gry w siatkówkę dozwolone jest dotykanie siatki ? a) tak b) nie 4) Który obrazek przedstawia boisko do gry w siatkówkę ? a) b) c) d) 5) Ile maksymalnie odbić piłki może wykonać drużyna zanim przebije piłkę na stronę przeciwnika ? a) 2 b) 3 c) 4 (jeśli pierwszym dotknięciem był blok) d) 5 6) Ile maksymalnie odbić piłki pod rząd może wykonać jeden zawodnik z drużyny?  a) 1 b) 2 (jeśli pierwszym dotknięciem był blok) c) 3 d) 4 7) Który obrazek przedstawia piłkę do gry w siatkówkę ? a) b) c) d) 8) Drużyna wykonuje zagrywkę kiedy ? a) Przeciwnik zdobędzie punkt ? b) Sama zdobędzie punkt ? c) Nie ma znaczenia kto zdobędzie punkt, zagrywka wykonywana jest na przemian ? 9) Jeśli po ataku jednej z drużyn piłka uderzy w linię boiska po stronie przeciwnika sędzie przyzna punkt tej drużynie? a) TAK - linia to również część boiska. b) NIE - uderzenie w linie to aut. Sędzia przyzna punkt drużynie przeciwnej. c) NIE - sędzia nakaże powtórzyć akcję. 10) Drużyna wygrywa mecz kiedy jako pierwsza? a) Wygra 2 sety b) Wygra 3 sety c) Wygra 4 sety d) Wygra 5 setów 11) Do ile punktów rozgrywany jest jeden set meczu piłki siatkowej ? (oprócz 5 seta) a) Do 15 (z przewagą minimum dwóch punktów) b) Do 20 c) Do 25 d) Do 25 (z przewagą minimum dwóch punktów) 12) Do ilu punktów rozgrywany jest ostatni 5 set ? a) Do 8 (z przewagą minimum dwóch punktów)  b) Do 10 (z przewagą minimum dwóch punktów) c) Do 15 (z przewagą minimum dwóch punktów) d) Do 25 (z przewagą minimum dwóch punktów) 13) Jakim wynikiem NIE MOŻE zakończyć się mecz piłki siatkowej ? a) 3:1 b) 3:0 c) 3:2 d) 2:2 14) Czy zawodnik może nadepnąć nogą linię boiska podczas wykonywania zagrywki ? a) TAK b) NIE 15) Czy można blokować zagrywkę przeciwnika ? a) TAK b) NIE