1) Wymiary boiska do piłki siatkowej wynoszą: a) 16:14 b) 18:9 c) 28:15 2) Linie ograniczające boisko do siatkówki to: a) linie początkowe i końcowe b) linie boczne i końcowe c) linie boczne i bramkowe 3) Linia ataku oddalona jest od linii środkowej o: a) 5m b) 3 m c) 10 m 4) Wysokość siatki dla kobiet wynosi: a) 3:40 b) 4:52 c) 2:24 5) Mecz rozgrywany jest przez: a) 6 zawodników b) 8 zawodników c) 9 zawodników 6) Libero to zawodnik: a) linii ataku b) linii obrony c) linii końcowej 7) Wygrany set jest, gdy: a) gdy drużyna zdobędzie 25 punktów z minimum 2 punktami przewagi b) gdy drużyna zdobędzie 25 punktów z minimum 1 punktem przewagi c) gdy drużyna zdobędzie 24 punkty 8) Wygrany set jest wtedy gdy wynik wynosi: a) 25:24 b) 35:33 c) 24:24 9) Siatka zawieszona jest nad linią: a) środkową b) ataku c) boczną 10) Ile przerw (czasów) może wziąć trener podczas seta?: a) 1 czas b) 2 czasy c) 3 czasy 11) To akcja zawodników blisko siatki, którzy z wyciągniętymi ramionami wyskakują, by zatrzymać piłkę nadlatującą z pola przeciwników a) atak b) blok c) wystawienie 12) Wysokość siatki dla mężczyzn wynosi: a) 2:43 b) 3:50 c) 1:55 13) Zagrywka wykonywana jest przez zawodnika a) Srodkowego linii ataku b) środkowego linii obrony c) prawego linii obrony 14) Zawodnik musi wykonać zagrywkę w ciągu: a) 8 sekund od gwizdka sędziego b) 5 sekund od gwizdka sędziego c) 3 sekund od gwizdka sędziego 15) Zespół ma do dyspozycji a) 4 odbicia piłki rękoma b) 3 odbicia piłki rękoma c) 2 odbicia piłki rękoma 16) Blokowanie zagrywki przeciwnika jest: a) zabronione b) dozwolone c) wskazane 17) Zachowanie Fair Play oznacza a) brak kultury wobec przeciwnika b) sprawiedliwą grę c) nie przestrzeganie zasad gry 18) W siatkówce plażowej w każdej drużynie występuje: a) 3 zawodników b) 2 zawodników c) 4 zawodników 19) Najbardziej popularną odmianą siatkówki jest: a) klasyczna halowa rozgrywana w halach b) plażowa rozgrywana na piasku c) na siedząco 20) Tie-break rozgrywany jest gdy wynik w setach wynosi: a) 2:2 b) 3:2 c) 3:1