1) Jakie są wymiary pola gry do piłki siatkowej? a) 14X7 m b) 15X7 m c) 16X8 m d) 18X9 m 2) Jaka jest wysokość siatki dla mężczyzn ? a) 2,60 m b) 2,46 m c) 2,43 m d) zależna od wysokości stanowiska sędziego 3) Jaka jest wysokość siatki dla kobiet ? a) 2,42 m b) 2,50 m c) 2,24 m d) 2,15 m 4) Ilu zawodników jednej drużyny znajduje się na boisku podczas gry ? a) 8 b) 5 c) 6 d) 7 5) Który z zawodników ma obowiązek nosić koszulkę w innym kolorze niż pozostali koledzy z drużyny? a) jeden z przyjmujących b) kapitan zespołu c) najwyższy atakujący d) libero 6) Ile setów musi wygrać drużyna aby zwyciężyć w meczu? a) 2 b) 1 c) 4 d) 3 7) Ile punktów musi uzyskać drużyna aby wygrać seta ( z wyjątkiem 5-go decydującego seta ) ? a) 15 b) 24 c) 25 d) 25 z różnicą dwóch punktów 8) Ile maksymalnie odbić piłki może wykonać zespół w celu przebicia jej na stronę przeciwnika? a) 5 b) 4 c) 3 nie licząc bloku d) 3 wraz z blokiem 9) Jakiej części ciała zawodnika może dotknąć piłka podczas odbicia? a) tylko dłoni b) dłoni i przedramion c) części ciała od pasa w górę  d) dowolnej 10) Czy zawodnik "libero" może wykonywać podczas gry atak ? a) może - tylko ze strefy ataku b) może - tylko ze strefy obrony c) nie może z żadnej ze stref d) może zawsze 11) Ilu maksymalnie zawodników może wykonać w jednej akcji blok ? a) 3 b) 2 c) 4 mężczyzn lub 5 kobiet d) wszyscy oprócz libero 12) Czy dozwolone jest blokowanie zagrywki przeciwnika ? a) tak w każdym przypadku b) tylko jeśli piłka po zagrywce dotknie siatki c) niedozwolone  d) tylko w ostatnim secie gry 13) Gdzie powinno być usytuowane stanowisko sędziego pierwszego (tzw. sędzia na górze) ? a) na jednym końcu siatki - wzrok ok.50 cm nad siatką b) w najlepszym do obserwacji miejscu na trybunach c) w dowolnym z czterech rogów boiska d) tuż za końcową linią boiska 14) Do ilu punktów rozgrywany jest ostatni, decydujący set tzw. "tie-break" ? a) do 21 b) do 11 c) do 15 z przewagą dwóch punktów d) do 10 15) Ile czasu ma zawodnik na wykonanie zagrywki po gwizdku sędziego? a) 8 sekund b) 10 sekund c) 6 sekund d) 12 sekund