1) Jaki jest czas gry w meczu koszykówki? a) 2x20 minut b) 3x12 minut c) 4x10 minut d) 4x8 minut 2) Ilu zawodników gra w jednej drużynie podczas meczu koszykówki? a) 4 b) 5 c) 6 d) 7 3) Wymiary boiska wynoszą: a) 30x12 b) 32x18 c) 28x15 d) 24x16 4) Co się dzieje, gdy zawodnik fauluje gracza z przeciwnej drużyny po raz piąty? a) nic się nie dzieje b) gracz schodzi z boiska bez możliwości powrotu c) zawodnik zostaje ukarany czerwoną kartką d) gracz faulujący wykonuje dwa rzuty osobiste 5) Na jakiej wysokości zawieszony jest kosz? a) 290 cm b) 300 cm c) 305 cm d) 312 cm 6) Zawodnik poruszający się z piłką po boisku bez kozłowania, popełnia błąd: a) 3 sekund b) 24 sekund c) kroków d) podwójnego kozłowania 7) Mecz koszykówki rozpoczyna: a) drużyna gospodarzy b) drużyna gości c) losowanie d) rzut sędziowski 8) Kto jest na zdjęciu? a) Łukasz Koszarek b) Marcin Gortat c) Adam Waczyński d) Karol Gruszecki 9) Każda część meczu koszykówki to: a) tercja b) runda c) kwarta d) połowa 10) Charakterystyczny sposób zakończenia ataku przez zawodnika zakończony dwoma krokami i oddaniem rzutu na kosz to: a) trzytakt b) dwutakt c) czterotakt 11) Błąd podwójnego kozłowania to: a) kozłowanie ,chwyt piłki i kozłowanie b) kozłowanie dwoma rękami c) dwa lub więcej kozłów d) kozłowanie prawą a potem lewą ręką 12) Linia rzutów za 3 pkt wg przepisów FIBA znajduje się od kosza ? a) 7m b) 6,75m c) 7,24m d) 6,25m 13) Ile sekund ma drużyna na przeprowadzenie piłki na połowę przeciwnika? a) 5 b) 7 c) 8 d) 10 14) Ile sekund ma drużyna na oddanie rzutu a) 20 b) 30 c) 24 d) 33 15) Ile może być max rzutów osobistych po jednej akcji? a) 1 b) 2 c) 3 d) 4