1) Jaki jest czas gry w meczu koszykówki? a) 2x20 minut b) 3x12 minut c) 4x10 minut d) 4x8 minut 2) Ilu zawodników gra w jednej drużynie podczas meczu koszykówki? a) 4 b) 5 c) 6 d) 7 3) Wymiary boiska wynoszą: a) 30x12 b) 32x18 c) 28x15 d) 24x16 4) Kosz z rzutu wolnego jest za: a) 1 pkt b) 2 pkt c) 3 pkt d) nie można rzucać bezpośrednio do kosza 5) Z jakiej odległości od kosza jest linia rzutów za 3 punkty? a) 5,80 m b) 6,25 m c) 6,75 m d) 7,25 m 6) Ile fauli może popełnić jeden zawodnik? a) 4 b) 5 c) 6 d) 7 7) Na jakiej wysokości zawieszony jest kosz? a) 290 cm b) 300 cm c) 305 cm d) 312 cm 8) Podczas rzutu do kosza z gry, w momencie gdy piłka jest w powietrzu, rozlega się sygnał 24 sekund. Piłka wpada do kosza. Czy można przyznać przerwę na żądanie dowolnej drużynie? a) Tak b) Nie 9) Ile sekund może trwać przejście zawodnika z piłką z pola obrony na pole ataku? a) 5s b) 8s c) 10s d) 12s 10) Czy zawodnik, który ślizga się po boisku z piłką popełnia błąd kroków? a) Tak b) Nie 11) Po którym faulu niesportowym następuje dyskwalifikacja zawodnika? a) 1 b) 2 c) 3 d) 5 12) Odległość linii rzutów osobistych od linii końcowej to: a) 3,8 m b) 4,5 m c) 5,8 m d) 4,7 m 13) Nowy czas 24s zostaje włączony gdy: a) zawodnik wypuści piłkę z rąk b) piłka dotknie obręczy c) zawodnik rozpocznie akcję rzutową 14) Atakujący wybija się z pola rzutów za 3 punkty i rzuca do kosza. Piłkę w locie wznoszącym dotyka zawodnika broniącego, który wyskoczył z pola rzutów za 2 punkty. Piłka wpadła do kosza. Ile punktów należy zaliczyć? a) 1 b) 2 c) 3 15) Ile czasu ma szczelnie kryty zawodnik na pozbycie się piłki? a) 3s b) 4s c) 5s d) 8s 16)  Szarżowanie z piłką sygnalizuje się w sposób: a) uderzenie w przegub b) chwyt za przegub c) imitacja popychania d) uderzenie pięścią w otwartą dłoń 17) Mecz koszykówki rozpoczyna: a) drużyna gospodarzy b) drużyna gości c) losowanie d) rzut sędziowski 18) Kto jest na zdjęciu? a) Marcin Gortat b) Mateusz Ponitka c) Adam Waczyński d) Łukasz Koszarek 19) Kto jest na zdjęciu? a) Shaquille O’Neal b) LeBron James c) Kobe Bryant d) Tim Duncan 20) Kto jest na zdjęciu? a) Wilt Chamberlain b) Magic Johnson c) Michael Jordan d) Charles Barkley