1) Na jakiej wysokości zawieszona jest siatka męska ? a) 2, 45 b) 2,24 c) 2,43 2) Wymiary boiska do piłki siatkowej a) 18x8 b) 19x9 c) 18x9 3) Z ilu zawodników składa się 1 drużyna a) 12 b) 10 c) 14 4) Ile setów musi wygrać drużyna , żeby wygrać mecz ? a) 3 b) 5 c) 2 5) Jak nazywa się 5 set ? a) time-break b) tie-break c) ti-break 6) Do ilu punktów rozgrywany jest set ? a) 25 b) 27 c) 15 7) Z którym zawodnikiem podczas meczu zmienia się libero? a) z zawodnikiem linii ataku b) z zawodnikiem linii obrony c) z zawodnikiem zagrywającym 8) W jakim polu boiska może grać zawodnik libero ? a) pole ataku b) pole obrony c) pole zagrywki 9) Ile przerw technicznych może wziąć 1 drużyna ? a) 4 b) 1 c) 2 10) Kiedy zawodnik popełnia błąd przekroczenia linii środkowej boiska? a) kiedy dotknie stopą linii b) kiedy przekroczy linię całą stopą c) kiedy przekroczy linię palcami stopy 11) Ilu zawodników maksymalnie może skoczyć do bloku ? a) 2 b) 3 c) 1 12) W którym momencie następuje zmiana boisk w tie-breaku? a) w momencie kiedy 1 z drużyn uzyska 10 pkt b) w momencie kiedy 1 z drużyn uzyska 8 pkt c) w momencie kiedy 1 z drużyn uzyska 5 pkt 13) Do ilu punktów rozgrywany jest tie-break? a) 20 b) 15 c) 18 14) Który z obrazków prawidłowo sygnalizuje koniec seta? a) b) c) 15) Na jakiej wysokości zawieszona jest siatka damska ? a) 2,24 b) 2,30 c) 2,25 16) Na którym metrze boiska wyznaczona jest linia ataku ? a) 2 b) 4 c) 3 17) W którym miejscu następuje zmiana zawodnika ? a) w wyznaczonej strefie b) za linią końcową boiska c) gdziekolwiek 18) Ile czasu ma zawodnik na wykonanie zagrywki ? a) 10 sekund b) 8 sekund c) 5 sekund 19) W którym miejscu podczas meczu znajduje się sędzia główny ? a) przy stoliku sędziowskim b) w rogu boiska c) na podwyższonym stojaku przy słupku 20) Jaki kolor kartki wskazuje na upomnienie zawodnika? a) czerwony b) żółty c) czerwony i żółty