1) Ile trwa podstawowy czas gry w piłkę nożną? a) 2 x 30 min b) 2 x 45 min c) 2 x 40 min d) 2 x 90 min 2) Z ilu metrów wykonuje się rzut karny? a) 9 m b) 10 m c) 11 m d) 16 m 3) Korner to inaczej: a) rzut karny b) rzut rożny c) spalony d) aut 4) Ilu zawodników jednej, pełnej drużyny, zaczyna mecz na boisku?  a) 11 b) 7 c) 16 d) 10 5) Co ile lat są organizowane MŚ w piłce nożnej? a) Co rok b) Co 2 lata c) Co 3 lata d) Co 4 lata 6) Jak nazywają się najważniejsze klubowe rozgrywki piłkarskie w Europie? a) FIFA Cup b) Liga Narodów c) Liga Mistrzów d) FIFA 21 7) Jakiego koloru kartki pokazują sędziowie w trakcie meczu? a) żółtą i zieloną b) czerwoną i niebieską c) czerwoną i żółtą d) żółtą i czarną 8) Ilu zawodników może zmienić trener w trakcie meczu piłkarskiego? a) 2 b) 5 c) 4 d) 3 9) Co zwykle zakłada kapitan drużyny, by wszyscy wiedzieli, że jest kapitanem? a) opaskę na głowę b) opaskę na ramię c) specjalną koszulkę w innym kolorze d) specjalne kapitańskie buty 10) Po zdobyciu bramki grę wznawia: a) drużyna, która zdobyła gola b) sędzia od rzutu sędziowskiego c) drużyna, która straciła gola d) bramkarz drużyny, która straciła gola 11) Zawodnik drużyny A podaje piłkę do atakującego swojej drużyny. Ten znajduje się za linią ostatniego obrońcy drużyny B (nie licząc bramkarza). Jak nazywamy takie przewinienie? a) karny b) nietrafiony c) spalony d) przekroczony 12) Czy sędzia może przyznać żółtą lub czerwoną kartkę trenerowi? a) tak b) tak, ale tylko wtedy gdy trener ubrany jest na sportowo c) nie d) tak, ale tylko w meczach międzypaństwowych 13) Zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę…? a) Musi zejść z pola gry na 2 minuty b) Musi opuścić pole gry do końca meczu oraz pauzować 1 lub 2 kolejne mecze c) Musi opuścić pole gry, a na jego miejsce wchodzi zawodnik rezerwowy d) Gra do końca meczu, ale pauzuje kolejny mecz 14) Wymiary boiska do piłki nożnej to: a) 30 x 60 m b) 90 x 120 m c) 75 x 150 m d) 45 x 75 m 15) Co się dzieje po przerwie meczu? a) Drużyny zamieniają się koszulkami b) Grę rozpoczyna drużyna, która ma więcej bramek c) Anulowane zostają wszystkie kartki pokazane w pierwszej połowie d) Drużyny zmieniają strony boiska 16) Sędzia ma obowiązek pokazać czerwoną kartkę po pokazaniu określonej liczby żółtych kartek. Ilu dokładnie? a) 1 b) 2 c) 3 d) 4 17) Czy bramkarz może zdobyć gola? a) Nie b) Tak, ale tylko ręką c) Tak d) Tylko z rzutu karnego 18) Jakiej narodowości jest Lionel Messi? a) Portugalia b) Brazylia c) Urugwaj d) Argentyna 19) Radość zawodnika po strzelonej bramce to: a) Wiktorianka b) Cieszynianka c) Zadowolinka d) Cieszynka 20) Wymiary bramki to: a) 7,32 x 2,44 m b) 6,5 x 3 m c) 3 x 2 m d) 8,11 x 3,23 m 21) Rzut wolny, lub rzut rożny to inaczej: a) Rzuty sędziowskie b) Stałe fragmenty gry c) Rozpoczęcia gry d) piłki wolne