1) Boisko do piłki ręcznej ma następujące wymiary: a) 28 x 15 m b) 40 x 20 m c) 100 x 60 m d) 42 x 22 m 2) Z jakiej najbliższej odległości można wykonać rzut? a) 7 m b) 10 m c) 6 m d) 9 m 3) Ilu zawodników może znajdować się w polu bramkowym a) Tylko bramkarz b) 3 c) 5 d) 4 4) Jaką częścią ciała gracze nie mogą dotykać piłki ? a) głową b) barkiem c) kolanem d) nogą 5) Ilu zawodników gra w drużynie  ? a) 7 b) 9 c) 11 d) 8 6) Ile trwa jedna połowa w piłce ręcznej ? a) 90 min b) 30 min c) 60 min d) 45 min 7) Jak nazywamy potocznie zawodników piłki ręcznej ? a) szczypiorniści b) panczeniści c) siatkarze d) golfiści 8) Z jakiej odległości wykonuje się rzuty karne? a) 7 m b) 7,5 m c) 8 m d) 9 m 9) Po bramce wznawia się grę: a) Z autu b) Ze środka boiska w dowolnym kierunku c) Z dowolnego miejsca d) Z linii rzutów wolnych 10) Podczas rzutu wolnego drużyna przeciwna musi oddalić się od gracza, który trzyma piłkę na: a) 2 metry b) 4 metry c) 3 metry d) 6 metrów 11) Czy bramkarz może wyjść poza linię pola bramkowego? a) Nie b) Tak, ale tylko z piłką c) Tak, ale bez piłki d) Możne chodzić gdzie chce 12) W jakiej odległości od bramki znajduje się linia przerywana? a) 3 metry b) 7 metrów c) 9 metrów d) 6 metrów 13) Co się dzieje, gdy zawodnik popełni błąd podwójnego kozła? a) Nic b) Schodzi z boiska c) Piłka przekazywana jest przeciwnemu zespołowi. d) Grę rozpoczyna bramkarz 14) Bramka jest zdobyta kiedy : a) Całym swoim obwodem przejdzie poza linię bramkową b) Kiedy odbije się od słupka i dotknie poprzeczki c) Kiedy znajduje się przed linią bramkową 15) Ile sekund zawodnikowi wolno trzymać piłkę w miejscu a) 5 s b) 3,5 s c) 3 s d) Ile chce 16) Jak długo trwa mecz piłki ręcznej a) 60 minut b) 45 minut c) 90 minut d) 30 minut 17) W razie remisu ile trwa dogrywka a) 2x 10 minut b) 2x 5 minut c) 10 minut d) 5 minut 18) Ile kroków może zrobić zawodnik przed i po kozłowaniu utrzymując piłkę w grze a) nie może zrobić kroków b) 2 kroki c) dowolną ilość d)  3 kroki 19) Bramkarz w czasie obrony będąc w polu bramkowym, może dotykać piłkę a) każdą częścią ciała b) rękoma c) nogami 20) Podczas gry nie można a) używać rąk do bloku lub przechwytu piłki b) użyć ciała do zablokowania przeciwnika nawet gdy nie ma piłki c) mieć styczności z przeciwnikiem gdy się go kryje d) wybić piłki przeciwnikowi z ręki