1) Ilu zawodników występuje w meczu piłki nożnej w jednej drużynie. a) 9 b) 8 c) 11 d) 12 e) 14 f) 10,5 2) Co oznacza skrót PZPN? a) Podatnicy Zawsze Płacą Należne b) Polska Zawodowa Piłka Nożna c) Polski Związek Piłki Nożnej d) Podlaski Związek Piłkarzy 3) Z ilu metrów wykonywany jest rzut karny w piłce nożnej? a) 20 b) 13 c) 9 d) 12 e) 11 4) Zaznacz które linie ograniczają pole gry w piłce nożnej?  a) Linie boczne i końcowe b) Linie pola karnego i końcowe c) Linia środkowa d) Linia piątego metra orwz linia pola karnego e) Każda linia 5) Czas gry w piłce nożnej wynosi? a) 2 x 40 minut b) 3 x 50 minut c) 3 x 45 minut d) 2 x 45 minut 6) Zawodnicy grają w? a) Kapciach b) Korkach c) Klapkach d) Kolcach 7) Oznacz pola występujące na boisku a) Pole bramkowe b) Pole środkowe c) Pole boczne d) Pole karne e) Pole końcowe 8) W piłce nożnej wyróżniamy za przewinienia kartki? a) Różowa b) Żółta c) Czarna d) Biała e) Czerwona 9) Pole karne oznacza że? a) Zawodnik który wbiegnie w pole otrzymuje karę? b) Dotknięcie piłki w tym polu oznacza karę dla zawodnika? c) Wszelkie nieregulaminowe zagrania typu faul, ręką itp. Będą skutkować podyktowaniem rzutu karnego  d) Nic nie oznacza  10) Ilu zawodników oby dwu drużyn może przebywać na murawie boiska podczas trwania meczu?  a) 5 b) 14 c) 16 d) 9 e) 22 f) 23 11) Zawodnik który otrzyma żółta kartkę może? a) Grać dalej b) Biegać tylko na jednej połowie c) Zejść z boiska d) Podarować kartkę innemu zawodnikowi 12) Ile narożników do wykonywania rzutu rożnego jest na boisku do piłki nożnej? a) 6 b) 4 c) 1 d) 5 13) Strój piłkarski zawodnika z "pola"składa się z?  a) Koszulki, spodenek, getr, ochraniaczy, korków   b) Klapek, koszuli, spodni c) Koszulki, spodenek, getr, kolców, ochraniaczy d) Płaszcz, kapelusz, strzelba, piłka do gry 14) Bramkarz może łapać piłkę?  a) Gdzie mu się podoba b) Tylko w polu karnym c) W polu karnym przeciwnika d) Tylko w polu bramkowym 15) Sztuczne boiska dla młodzieży są potocznie nazywane? a) Jastrząb b) Gołąb c) Orlik d) Bocian 16) Czy zawodnik może otrzymać w meczu dwie żółte kartki? a) Tak, po czym musi opuścić boisko b) Nie, gra dalej i zbiera kartki 17) Przerwa po pierwszej połowie gry wynosi? a) 5 min b) 10 min c) 15 min d) 20 min 18) Piłkarskie mistrzostwa Europy odbywają się na kontynencie? a) Azja b) Australia c) Europa d) Afryka e) Ameryka Południowa 19) Skrót Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej to:  a) FIVB b) FIBA c) FIFA d) IHF 20) Wymiary boiska do piłki nożnej (mecze międzynarodowe od 2008 roku) to: a) 90 x 45 b) 105 x 68 c) 100 x 70 d) 95 x 60 21) Ile trwa dogrywka w piłce nożnej? a) 2 x 10min b) 3 x 10min c) 2 x 15min d) 40min 22) Która organizacja zajmuje się organizacją rozgrywek europejskich? a) FIFA b) OFC c) CONMEBOL d) UEFA