1) Boisko do koszykówki ma wymiary a) 28 x 15 b) 30 x 15 c) 28 x 17 2) zawodnik rzucając piłkę do kosza może zdobyć a)  jeden punt wykonując rzut wolny b) zawsze dwa punkty c) jeden lub dwa punkty d) jeden, dwa lub trzy punkty w zależności skąd rzuca 3) Aby rozpocząć grę, na boisku jednej drużyny wystawionych musi być: a) 3 zawodników b) 12 zawodników c) 5 zawodników 4) Jeśli sędzia odgwiżdże błąd 8 sekund to znaczy że: a) drużyna nie wyprowadziła piłki z pola obrony b) drużyna nie rozegrała akcji c) zawodnik przetrzymał piłkę  5) Ile czasu ma drużyna na rozegranie jednej akcji: a) 27 sekund b) 15 sekund c) 24 sekundy 6) Ile kroków z piłką bez kozłowania może zrobić zawodnik ? a) 3 b) 2 c) tylko 1 7) Jak potocznie nazywane jest pole rzutów wolnych? a) trapez b) rzucak c) trumna 8) Po ilu zawodników podczas wykonywania rzutu wolnego przebywa w strefie rzutów wolnych na pozycjach a) 3 zawodników z każdej drużyny b) nie ma znaczenia mogą być wszyscy c) tylko dwóch 9) Mecz koszykówki rozpoczyna się: a) rzutem z autu b) rzutem sędziowskim c) rzutem wolnym 10) Na ile części podzielony jest mecz koszykówki: a) 3 tercje po 12 minut b) 2 połowy po 25 minut c) 4 kwarty po 10 minut 11) Przerwa między 1 i 2 oraz 3 i 4 kwartą wynosi. a) 2 minuty i 2 minuty b) 2 minuty i 5 minut c) 2 minuty i 15 minut 12) Przerwa między 2 i 3 kwartą wynosi. a) 10 minut b) 12 minut c) 15 minut 13) Zawodnik NIE może: a) kopać piłki b) kozłować c) podawać piłki d) biegać z piłką bez kozłowania 14) BMI ( Body Mass Indeks) to skrót: a) wskaźnik wzrostu ciała b) wskaźnik wody w organiźmie c) wskaźnik masy ciała 15) Wskaż poprawną odpowiedź obliczając BMI: wzrost 150, waga 42 a) 18,6 b) 3,57 c) 0,28 16) Początek Starożytnych Igrzysk Olimpijskich przypada na: a) 896 p.n.e. b) 776 p.n.e c) 667 p.n.e 17) Pierwsze Starożytne Igrzyska Olimpijskie rozgrywane były w : a) Atenach b) Rzymie c) Olimpii 18) Ku czci jakiego Boga organizowano Igrzyska? a) Prometeusza b) Zeusa c) Dionizosa 19) Pentatlon czyli pięciobój składał się z następujących konkurencji:  a) pchnięcie kulą, rzut młotem, rzut oszczepem, skok w dal, bieg  b) rzut oszczepem, rzut dyskiem, bieg w zbroi, skok w dal, wyścig rydwanów c) bieg, skok w dal, rzut dyskiem, rzut oszczepem, zapasy