1) Ilu zawodników występuje w meczu piłki nożnej w jednej drużynie. a) 9 b) 8 c) 11 d) 12 e) 14 f) 10,5 2) W piłce nożnej zawodnicy chcąc podać, lub strzelić uderzają?  a) Piłkę b) Kulę c) Trójkąt d) Piłę e) Pachołek f) Innego zawodnika 3) Zawodnicy strzelają do? a) Kosza b) Skoczni c) Bramki d) Tarczy e) Ruchomego punktu 4) Co oznacza skrót PZPN? a) Podatnicy Zawsze Płacą Należne b) Polska Zawodowa Piłka Nożna c) Polski Związek Piłki Nożnej d) Podlaski Związek Piłkarzy 5) Z ilu metrów wykonywany jest rzut karny w piłce nożnej? a) 20 b) 13 c) 9 d) 4 e) 11 f) 12 6) Zaznacz które linie ograniczają pole gry w piłce nożnej?  a) Linie boczne i końcowe b) Linie pola karnego i końcowe c) Linia środkowa d) Linia piątego metra orwz linia pola karnego e) Każda linia 7) Czas gry w piłce nożnej wynosi? a) 2 x 40 minut b) 3 x 50 minut c) 5 x 15 minut d) 2 x 45 minut e) 3 x 45 minut 8) Zawodnicy grają w? a) Kapciach b) Laczkach c) Klapkach d) Kolcach e) Korkach f) Sandałach 9) Oznacz pola występujące na boisku a) Pole bramkowe b) Pole środkowe c) Pole boczne d) Pole karne e) Pole końcowe f) Pole serwisowe 10) W piłce nożnej wyróżniamy za przewinienia kartki? a) Różowa b) Żółta c) Czarna d) Biała e) Czerwona f) Niewidzialna 11) Pole karne oznacza że? a) Zawodnik który wbiegnie w pole otrzymuje karę? b) Dotknięcie piłki w tym polu oznacza karę dla zawodnika? c) Wszelkie nieregulaminowe zagrania typu faul, ręką itp. Będą skutkować podyktowaniem rzutu karnego  d) Nic nie oznacza e) Tylko w nim można odbijać głową 12) Ilu zawodników łącznie dwóch drużyn może maksymalnie przebywać na murawie boiska podczas trwania meczu?  a) 5 b) 14 c) 16 d) 9 e) 22 f) 23 13) Zawodnik który otrzyma żółta kartkę może? a) Grać dalej b) Biegać tylko na jednej połowie c) Zejść z boiska d) Podarować kartkę innemu zawodnikowi e) Schować ją do kieszeni 14) Rzut wolny jest wykonywany 25 metrów od linii końcowej drużyny przeciwnej. Oznacza to że piłka jest ustawiona w odległości od bramki? a) 20m b) 25m c) 35m d) 40m e) 5m 15) Czy linia końcowa w bramce przechodzi w linię bramkową? a) Tak b) Nie 16) Ile narożników do wykonywania rzutu rożnego jest na boisku do piłki nożnej? a) 6 b) 4 c) 1 d) 5 17) Czy trener może dokonać dowolną ilość zmian i kiedy chce?  a) Tak b) Nie 18) Strój piłkarski zawodnika z "pola"składa się z?  a) Koszulki, spodenek, getrów, ochraniaczy, korków   b) Klapek, koszuli, spodni c) Koszulki, spodenek, getrów, kolców, ochraniaczy  d) Płaszcz, kapelusz, strzelba, piłka do gry 19) Bramkarz może łapać piłkę?  a) Gdzie mu się podoba b) Tylko w polu karnym c) W polu karnym przeciwnika d) Tylko w polu bramkowym e) Nie może wcale łapać piłki 20) Robert Lewandowski to? a) Nauczyciel b) Polityk c) Piłkarz d) Siatkarz e) Atleta 21) Oznacz Polskie kluby piłkarskie : a) Lech Poznań b) FC Liverpool c) FC Barcelona d) Real Madryt e) Legia Warszawa 22) Kto może być kapitanem drużyny? a) Dowolny jeden zawodnik z pola gry. b) Tylko bramkarz c) Tylko pomocnik d) Tylko obrońca 23) Który z wymienionych nie jest pozycją na boisku? a) obrońca b) napastnik c) pałkarz d) masażysta e) bramkarz f) serwujący 24) Sztuczne boiska dla młodzieży są potocznie nazywane? a) Jastrząb b) Gołąb c) Orlik d) Kurka e) Bocian 25) Czy zawodnik może otrzymać w meczu dwie żółte kartki? a) Tak, po czym musi opuścić boisko b) Nie, gra dalej i zbiera kartki c) Może ale wtedy musi zmienić bramkarza d) Nie może bo po pierwszej schodzi z boiska. 26) Przerwa po pierwszej połowie gry wynosi? a) 5 min b) 10 min c) 9 min d) Godzinę e) 45 minut f) 15 min 27) Piłkarskie mistrzostwa Europy odbywają się na kontynencie? a) Azja b) Australia c) Europa d) Afryka e) Ameryka Południowa 28) Czy w piłce nożnej piłkarz z pola może zmienić na pozycji bramkarza? a) Tak b) Nie 29) Szerokość bramki w piłce nożnej wynosi a) mniej niż 4 metry b) mniej niż 5 metrów c) mniej niż 6 metrów d) mniej niż 7 metrów e) mniej niż 8 metrów 30) Kto ma w drużynie opaskę na ramieniu? a) bramkarz b) trener c) kapitan d) najstarszy zawodnik e) najmłodszy zawodnik