1) Czy polscy siatkarze zdobyli złoty medal Igrzysk Olimpijskich? a) Tak b) Nie 2) Ilu maksymalnie zawodników posiada drużyna w koszykówce? a) 12 b) 10 c) 14 d) 5 3) Do ilu punktów gra się w tenisie stołowym w rozgrywkach szkolnych i amatorskich? a) 21 b) 25 c) 11 d) 15 4) Ilu zawodników może znajdować się w polu bramkowym w piłce ręcznej? a) 1 b) 2 c) tylko bramkarz 5) Na jakiej wysokości zawieszony jest kosz w koszykówce ? a) 3,0 b) 3,02 c) 2,90 d) 3,05 6) Jakie są wymiary boiska do koszykówki? a) 28x15 m b) 40x20 m c) 18x9 m d) 25x12 m 7) Co oznacza skrót "FIFA" a) Międzynarodowa Federacja Siatkówki b) gra na ps lub xbox c) Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej 8) Libero to zawodnik , który gra na boisku: a) tylko w ataku b) tylko w obronie c) tylko zagrywa piłkę d) nie ma takiego zawodnika 9) Ile maksymalnie setów może odbyć się w siatkówce? a) 2 b) 4 c) 3 d) 5 10) Konkurencje sztafetowe to: a) 4x100 m b) 4x800 m c) 4x400 m d) 4x1000 m 11) Co symbolizuje flaga olimpijska? a) kontynenty b) dyscypliny sportowe c) igrzyska letnie d) igrzyska zimowe 12) Jakub Błaszczykowski gra: a) w Borussia Dortmund b) Legia Warszawa c) w Bayern Monachium d) Wisła Kraków 13) Najbliższa letnia olimpiada odbędzie się : a) w Warszawie b) w Berlinie c) w Tokio d) w Paryżu 14) Biegi sprinterskie to: a) średnie b) długie c) krótkie d) przełajowe 15) Ile czasu ma drużyna na przeprowadzenie akcji w koszykówce? a) 8 sekund b) 22 sekundy c) 5 sekund d) 24 sekundy 16) Ile wynosi długość biegu maratońskiego? a) 42km b) 42,195 km c) 20 km d) 50 km 17) Gdzie się odbyły pierwsze Igrzyska Olimpijskie? a) w Rzymie b) w Warszawie c) w Montrealu d) w Atenach 18) Z ilu metrów wykonywany jest rzut karny w piłce ręcznej? a) 6 b) 7 c) 9 19) Jaka jest wysokość siatki u mężczyzn ( siatkówka) ? a) 2,35 b) 2,24 c) 2,43 d) 2,40 20) Ile czasu trwa mecz w piłce ręcznej? a) 4x10 minut b) 3x20 minut c) 2x30 minut d) 2x20 minut