1) Podaj wymiary boiska do piłki siatkowej a) 10m x 15m b) 9m x 18m c) 6m x 12m 2) Ilu zawodników jednej drużyny jest na boisku? a) 5 b) 6 c) 7 3) Do ilu wygranych setów rozgrywany jest mecz siatkówki? a) 2 b) 4 c) 3 4) Którą częścią ciała można odbić piłkę? a) tylko ręką b) tylko ręką i głową c) każdą częścią ciała 5) Której części siatki nie można dotknąć w czasie gry? a) górnej taśmy b) dolnej taśmy c) całej siatki 6) Prawidłowa zagrywka powinna być wykonana przez uderzenie piłki a) jedną ręką b) dwoma rękoma c) obie odpowiedzi są prawidłowe 7) Ile odbić może wykonać drużyna podczas jednej akcji? a) 2 b) 3 c) 4 8) Czy dotknięcie piłki w bloku jest zaliczane jako odbicie? a) Tak b) Nie 9) Przy stanie meczu 2:2 w setach, rozgrywany jest piąty set. Do ilu punktów? a) 15 b) 20 c) 25 10) Czy set może zakończyć się wynikiem 40:38? a) nie, dwudziesty piąty punkt kończy grę b) tak, gra trwa do 25 pkt z zastrzeżeniem, że zespół musi mieć 2 punkty przewagi nad przeciwnikiem 11) Podaj wymiary boiska do koszykówki a) 20m x 40m b) 15m x 30m c) 15m x 28m 12) Na jakiej wysokości jest zawieszony kosz? a) 2,95m b) 3.05m c) 3,50m 13) Czy drużyna ma określony czas na przeprowadzenie akcji? a) nie b) tak, 10 sekund c) tak, 24 sekundy 14) Ilu zawodników jednej drużyny gra na boisku a) 5 b) 6 c) 7 15) Do ilu punktów jest rozgrywany mecz koszykówki? a) do 50 b) do 100, ale nie dłużej niż 60 minut c) gra się na czas, bez względu na ilość punktów 16) Ile zawodnik może zrobić w biegu kroków trzymając piłkę? a) 1 b) 2 c) 4 17) Ile punktów dostaje drużyna za trafienie do kosza z rzutu osobistego? a) 1 b) 2 c) 3 18) Prawidłowo wykonany rzut z "dwutaktu" z prawej strony boiska to kolejność kroków: a) lewa, prawa noga b) lewa, prawa, lewa noga c) prawa, lewa noga 19) Czy można kozłować dwoma rękami? a) tak b) nie c) tak, ale tylko dwa kozły 20) Czy mecz koszykówki może zakończyć się remisem? a) tak, drużyny dostają po 1 pkt b) nie, gra się dogrywkę c) nie, rozstrzygają rzuty osobiste