1) Jak inaczej nazywany jest unihokej? a) gloorball b) floorball c) woornall d) kloorball 2) Któremu państwu przypisuje się utworzenie gry w unihokeja? a) Norwegii b) Finlandii c) Szwecji d) Danii 3) Wymiary boiska do unihokeja to: a) 10m x 20m b) 20m x 30m c) 20m x 40m d) 20m x 35m 4) Wysokość band okalających pole gry wynosi a) 40cm b) 45cm c) 50cm d) 60cm 5) Wymiary bramki to (wysokość x szerokość x głębokość) a) 115 x 160 x 60 b) 100 x 140 x 50 c) 110 x 150 x 55 d) 80 x 120 x 40 6) Wymiary pola bramkowego to a) 3m x 4 m b) 4m x 5m c) 5m x6m d) 2m 3m 7) Czym gra się w unihokeja? a) Gumową piłeczką b) Krążkiem c) Plastikową piłeczką d) Piłeczką z gąbki 8) Ilu sędziów prowadzi mecz unihokeja? a) 4 b) 3 c) 2 9) Czas gry w unihokeja wynosi: a) 3x 20min b) 3x 15min c) 2x 30min d) 2x 20min 10) Przerwa pomiędzy tercjami wynosi: a) 5min b) 15min c) 3min d) 10min 11) Dogrywka w unihokeju trwa: a) 3x 3min b) 10min 12) Ilu zawodników jednej drużyny znajduje się na boisku? a) 5 b) 6 c) 7 d) 10 13) Z ilu zawodników maksymalnie składa się drużyna? a) 45 b) 20 14) Sprzęt bramkarski składa się z a) Spodnie, bluza z długim rękawem, kask, obuwie b) Koszulka, spodenki, maska na twarz, buty c) Bluza, spodenki, hełm, buty sportowe d) Spodnie, koszulka, kask, buty 15) Ile czasu bramkarz może trzymać piłkę? a) do 5sek b) 10 sek c) 8 sek 16) Bramkarz przy wyrzucaniu lub łapaniu piłeczki a) Może wyjść poza pole bramkowe b) Musi stać w polu bramkowym c) Nie może opuszczać pola bramkowego d) Musi mieć kontakt z polem bramkowym dowolną częścią ciała 17) Zawodnik nie może a) Rzucać kija, gdy piłka zmierza w kierunku bramki. b) Stać w odległości większej niż 3m od zawodnika wykonującego rzut wolny c) Uderzać kija przeciwnika. d) Unosić kija powyżej linii bioder 18) Czym zakończony jest kij do unihokeja? a) uchwytem b) olendą c) blendą (łopatką) d) klendą 19) Aut jest wtedy, gdy a) Piłeczka uderzy w bandę b) Piłeczka uderzy w sufit c) Piłeczka opuści pole gry (poza bandy) 20) Skrót Polskiego Związku Unihokeja to: a) PZU b) PZUnihokeja c) IUF d) SPZU 21) Rzut karny dyktowany jest gdy gracz a) gra wysoko kijem b) uderza kij przeciwnika c) Zagra piłkę ręką lub nogą d) Popycha lub przytrzymuje e) Rzuca kijem f) Każde z tych przewinień w trakcie strzału na bramkę