1) Podczas meczu siatkówki na boisku w jednej drużynie znajduje się: a) 5 zawodników b) 6 zawodników c) 7 zawodników d) 4 zawodników 2) Z ilu metrów wykonywana jest zagrywka:  a) 8 metrów b) 10 metrów c) 7 metrów d) 9 metrów 3) Wymiary boiska do siatkówki to: a) 18m. x 9m. b) 20m. x 11m. c) 15m. x 24m. d) 20m. x 10m.  4) Lini ataku oddalona jest od siatki w odległości: a) 5 metrów b) 6 metrów c) 4 metrów d) 3 metrów 5) Jaką szerokość mają wszystkie linie na boisku: a) 5 cm. b) 3 cm. c) 4 cm. d) dowolnie, jednak nie więcej niż 6 cm. 6) Do ilu punktów rozgrywany jest standardowy set: a) 20 b) 21 c) 15 d) 25 7) Z ilu zawodników maksymalnie może składać się zespół: a) 16 b) 14 c) 12 d) 21 8) Ile setów maksymalnie może się odbyć podczas jednego meczu w siatkówkę: a) 5 setów b) 4 sety c) 3 sety d) 6 setów 9) Do ilu punktów rozgrywa się set o nazwie tie-break: a) 25 punktów b) 21 punktów c) 15 punktów d) 11 punktów 10) Ile razy zespół może odbić piłkę zanim przebije ją do przeciwnika: a) 3 razy b) 4 razy c) 5 razy d) dowolnie 11) Ile czasu ma zawodnik na wykonanie zagrywki po gwizdku sędziego: a) dowolnie b) 5 sekund c) 7 sekund d) 8 sekund 12) Jaka powinna być wysokość siatki dla mężczyzn: a) 2,43 b) 2,34 c) 2,50 d) 2,40 13) Który zawodnik wchodzi w skład drużyny siatkówki: a) kołowy b) libero c) bramkarz d) napastnik 14) Jaka powinna być wysokość siatki dla kobiet: a) 2,10 b) 2,43 c) 2,37 d) 2,24 15) Zaznacz możliwy prawidłowy wynik meczu siatkarskiego: a) 3:2 b) 1:2 c) 2:1 d) 4:3 16) Zaznacz stwierdzenie prawdziwe: a) Linia nie należy do pola boiska b) Blok liczy się jako pierwsze odbicie drużyny c) Linia należy do pola boiska d) W siatkówce libero jest kapitanem drużyny 17) Wybierz możliwy wynik standardowego seta: a) 25:24 b) 25:25 c) 26:20 d) 29:27 18) Ile jest stref pozycji na boisku: a) 4 b) 2 c) 5 d) 6 19) Możliwe pozycje siatkarskie: a) lewy ataku, środkowy ataku, prawy ataku, lewy obrony, środkowy obrony, prawy obrony b) lewy ataku, środkowy ataku, prawy ataku, lewy obrony, libero, prawy obrony c) lewy ataku, środkowy ataku, prawy ataku, lewy obrony, środkowy obrony, prawy obrony, libero d) atakujący, obrońca, środkowy, libero 20) Co NIE jest błędem w siatkówce:  a) Cztery odbicia, dotknięcie siatki przez zawodnika b) Błąd ustawienia, nadepnięcie na linię podczas zagrywki c) Odbicie głową, jednoczesne odbicie piłki przez dwóch zawodników d) Piłka rzucona, bład rotacji 21) Kto może wykonać atak: a) wszyscy zawodnicy będący na boisku b) tylko zawodnicy linii ataku c) wszyscy zawodnicy będący na boisku oprócz libero d) tylko prawy atakujący i lewy atakujący 22) Czy można zablokować lub zaatakować zagrywkę przeciwnika : a) tak b) nie c) tak ale tylko zawodnik środkowy d) tak ale tylko jeden dowolny zawodnik 23) Ile regulaminowych przerw może być w meczu siatkówki: a) 4 w każdym secie bez różnicy dla jakiej drużyny b) nieograniczona ilość c) o tym decyduje sędzia d) 2 w każdym secie dla każdej drużyny 24) Kto NIE wchodzi w skład komisji sędziowskiej: a) sędzia pierwszy i drugi b) sedziowie liniowi c) sekretarz d) sędzia główny 25) Jaki obwód może mieć piłka do siatkówki: a) 65-67cm b) 60-64cm c) 63cm d) 70cm 26) Ile wynosi pole powierzchni (m2) jednej połowy boiska do siatkówki: a) 90m2 b) 81m2 c) 162m2 d) 80m2 27) Podczas meczu siatkówki na boisku znajduje się : a) 6 zawodników b) 12 zawodników c) 5 zawodników d) 10 zawodników 28) Kto może być kapitanem drużyny w siatkówce: a) dowolny zawodnik wybrany przez trenera b) zawodnik będący na boisku, wybrany przez trenera c) zawodnik wybrany przez sędziego d) dowolny zawodnik wybrany przez trenera z wyjątkiem libero 29) W którym roku odbył się pierwszy mecz siatkówki w Polsce: a) 1919 b) 1954 c) 2000 d) 1900 30) Jaka jest najwyższa odnotowana prędkość piłki przy zagrywce mężczyzn: a) 120 km/h b) 134 km/h c) 142 km/h d) 112 km/h