IGAZ: A gerenda női tornaszer., A  serdülőkor a nagy hormonális változások időszaka., Az ókori Görögországot tartják az olimpiai játékok bölcsőjének, Az ókori olimpiai játékokon nők nem is szerepelhettek és a nézőtéren sem lehettek. , Az újkori olimpiai bizottság (NOB) első főtitkára Pierre de Coubertin francia báró volt, Papp László, nagyváltósúlyban lett Olimpiai bajnok, A dekatlon (10 próba) , az atlétika egyik összetett versenyszáma., A kézilabdát 2 x 7 fős csapatok játsszák. , A férfi tornaszerek száma 6, a nőké csak 4., A birkózás olyan küzdősport, ahol tilos bármilyen eszközhasználat, ütés vagy rúgás, csak az ellenfél földhöz szorításával, vagy „fogások” végrehajtásával lehet győzelmet elérni., HAMIS: Az Olimpiákat 3 évente rendezik meg., Kemény Ferenc keltette életre az újkori Olimpiát., A Kalokagathia eszméje: "erőt, egészséget", Az ókori olimpiai játékokon, a nők csak a nézőtérről nézhették a versenyeket., Hajós Alfréd olimpiai bajnok vitorlázó volt., Labdarúgásban sosem lett Magyarország Olimpiai Bajnok, Egerszegi Krisztina, úszónő, sosem nyert Olimpiai aranyérmet, Hosszú Katinka kajak-kenu versenyszámban nyert olimpiai érmet, A kosárlabda játékban az érvényes kosár 1 pontot ér., Az úszás tanulást csak felnőttkorban szabad elkezdeni,