1) Ki volt az első magyar olimpiai bajnok, aki a 100 méteres és az 1200 méteres úszószámot is megnyerte a pireuszi öböl jéghideg vizében? a) Hajós Alfréd b) Darnyi Tamás c) Cseh László 2) 2021-ben hol rendezik meg az Olimpiát? a) Sydney b) Tokió c) Rio de Janeiró 3) Hányszoros olimpiai bajnok Darnyi Tamás? a) 2 b) 6 c) 4 4) Ki szerezte 14 évesen első olimpiai bajnoki címét? a) Hosszú Katinka b) Egerszegi Krisztina c) Jakabos Zsuzsanna 5) Ki nem úszásban lett olimpiai bajnok? a) Kozák Danuta b) Hosszú Katinka c) Székely Éva 6) Melyik olimpián szerepelt először a pillangóúszás? a) 1952 b) 1980 c) 1956 7) Ki volt az újkori olimpiák első magyar olimpiai bajnoka? a) Gyurta Dániel b) Hajós Alfréd c) Balczó András 8) Ki volt az az úszó, aki a világon először a mellúszást mellúszó lábtempóval és pillangó kartempóval úszta? a) Székely Éva b) Hosszú Katinka c) Egerszegi Krisztina 9) Milyen sportágban nyerte magyar sportoló az első olimpiai aranyérmet? a) vívás b) úszás c) asztalitenisz 10) Hányszoros olimpiai bajnok Egerszegi Krisztina? a) 5 b) 3 c) 6 11) Egerszegi Krisztina 200m hátúszó világcsúcsát (2:06.62) hány évig nem tudták megdönteni? a) 21 b) 6 c) 16 12) Melyik sportoló vett részt 3 olimpián? a) Székely Éva b) Egerszegi Krisztina c) Cseh László 13) Ki az a magyar úszó aki a legtöbb nagypályás világbajnokságon vett rész a) Hajós Alfréd b) Darnyi Tamás c) Cseh László 14) Hányszoros olimpiai bajnokok együttesen Hosszú Katinka, és Cseh László? a) 7 b) 3 c) 4 15) Kiváló női úszóink közül ki szerezte a legtöbb olimpiai bajnoki címet? a) Egerszegi Krisztina b) Székely Éva c) Hosszú Katinka 16) Ki az a magyar sportoló aki két külön sportágban nyert olimpiai érmet? a) Darnyi Tamás b) Kulcsár Győző c) Hajós Alfréd 17) Melyik úszónk beceneve: Puci? a) Darnyi Tamás b) Rózsa Norbert c) Kásás Tamás 18) Ki az az úszó akinek meg van az esélye ,hogy az 5. olimpiáján versenyezzen! a) Darnyi Tamás b) Cseh László c) Hajós Alfréd 19) Nyári olimpiai játékok történetében Magyarországon az úszás a II. legeredményesebb sportág. Tippeld meg, hány aranyérmet nyertek eddig a magyar sportolók! a) 28 b) 17 c) 41 20) Tippeld meg, hogy a nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázatában a világ országai között Magyarország hányadik helyen áll úszásban? a) 9 b) 4 c) 2