1) Ilość zawodników jednej drużyny na boisku wynosi: a) 7 b) 5 c) 6 d) 4 2) Wymiary boiska wynoszą: a) 16 x 8 b) 18 x 8 c) 18 x 10 d) 18 x 9 3) Mecz trwa: a) 90 minut b) 3 sety po 15 minut c) czas gry jest nieograniczony d) 4 sety po 15 minut 4) Ile setów maksymalnie trwa mecz? a) 4 b) 6 c) 5 d) 3 5) Do ilu punktów gramy piątego seta? a) 11 b) 25 c) 21 d) 15 6) Przy jakim wyniku może zakończyć się set: a) 14 : 13 b) 25 : 24 c) 30 : 32 d) 25 : 26 7) Ile kontaktów z piłką mają zawodnicy jednej drużyny? a) 1 b) 2 c) 3 d) 4 8) Wysokość siatki to: a) 2,24 dla kobiet i 2,43 dla mężczyzn b) 2,43 dla kobiet i 2,24 dla mężczyzn c) 2,24 dla kobiet i mężczyzn d) 2,43 dla kobiet i mężczyzn 9) Libero to: a) zawodnik ataku b) zawodnik zagrywający c) zawodnik blokujący d) zawodnik obrony 10) Który z tych sportowców to znany polski siatkarz? a) Robert Lewandowski b) Bartosz Kurek c) Marcin Gortat d) Robert Kubica 11) Błędem jest: a) 2-krotne odbicie przez tego samego zawodnika b) odbicie piłki nogą c) odbicie piłki głową d) odbicie piłki poza boiskiem 12) Błędem jest: a) przyjęcie zagrywki nogą b) wykonanie zagrywki sposobem dolnym c) wyskok w momencie wykonywania zagrywki d) dotknięcie siatki przez zawodnika 13) Co oznacza ten gest sędziowski: a) wskazanie, kto zdobył punkt b) przewinienie zawodnika c) zgoda na wykonanie zagrywki d) drużyna ma wykonać przejście 14) Co oznacza ten gest sędziowski: a) wymiana uszkodzonej piłki b) zmiana zawodnika c) zmiana stron d) błąd ustawienia 15) Co oznacza ten gest sędziowski: a) koniec gry b) piłka autowa c) czas dla trenera d) zmiana zawodnika