1) Ilu zawodników jednej drużyny może znajdować się na boisku w trakcie gry? a) 6 b) 5 c) 7 d) 11 2) Ile można zrobić kroków z piłką? a) 3 b) 0 c) 2 d) 1 3) Zdobycie bramki to dla drużyny: a) 1 punkt b) 2 punkty c) 3 punkty 4) Drużyna wygrywa mecz, gdy? a) zdobędzie 25 punktów i dwa punkty przewagi b) zdobędzie większą liczbę punktów c) wygra trzy sety d) zakończy mecz bez żadnego faulu 5) Ile trwa mecz (kat. wiekowa seniorzy)? a) 4 x 10 minut b) 2 x 30 minut c) 2 x 45 minut d) 120 minut 6) Mecz rozpoczyna się od: a) Rzutu sędziowskiego b) Rzutu do bramki c) Od rzutu piłki w ciągu 3 sek. po sygnale gwizdkiem sędziego d) Rzutu z autu 7) Które to boisko do piłki ręcznej? a) b) c) d) 8) Wymiary boiska do piłki ręcznej to: a) 28 x 15 b) 20 x 40 c) 18 x 9 d) 90 x 60 9) Jeżeli zostanie zdobyta bramka, to gdzie następuje rozpoczęcie gry? a) zza linii bocznej boiska b) na linii środkowej c) piłkę wznawia bramkarz na sygnał dany przez sędziego 10) Bramka jest zdobyta, kiedy piłka: a) całym swoim obwodem przejdzie poza linię bramkową b) wystarczy, że jest ona już na linii bramkowej c) koniecznie musi dotknąć słupka lub poprzeczki zanim wpadnie do bramki 11) Bramka w piłce ręcznej ma wymiary: a) 2m x 3m b) 15m x 12m c) 2,5m x 3,5m 12) Linia rzutów wolnych (przerywana) w piłce ręcznej jest oddalona od bramki: a) 9m b) 6m c) 7m d) 4m 13) Linia bramkowa w piłce ręcznej jest oddalona od bramki: a) 5m b) 6m c) 3m d) 7m 14) Rzut karny w piłce ręcznej wykonuje się z odległości: a) 6m b) 5m c) 9m d) 7m 15) Bramkarz nie może wrócić z pola gry do pola bramkowego z piłką: a) prawda b) fałsz 16) Podczas wykonywania rzutu zza linii bocznej boiska, zawodnik wykonujący rzut musi stać: a) jedną stopą na linii bocznej boiska, a drugą stopą zza linią b) obiema stopami w pozycji na baczność c) obiema stopami zza linia boczną 17) Jak dostanie się czerwoną kartkę można wejść na boisko? a) tak b) nie 18) Jakie są pozycje na boisku? a) lewe rozegranie, prawe rozegranie, koło, lewe skrzydło, prawe skrzydło b) środek, lewe rozegranie, prawe rozegranie, lewe skrzydło, prawe skrzydło c) środek, lewe rozegranie, prawe rozegranie, koło, lewe skrzydło, prawe skrzydło, bramkarz 19) Piłka ręczna to inaczej? a) maliniak b) szczypiorniak c) kapuśniak d) cebulniak 20) Piłka do ręcznej to? a) b) c) d) 21) Kary w piłce ręcznej to? a) żółta kartka, czerwona kartka, zawieszenie zawodnika b) żółta kartka, kara dwóch minut, czerwona kartka c) kara dwóch minut, czerwona kartka d) kara dwóch minut, żółta kartka