1) Ilu zawodników z jednej drużyny może być na boisku? a) 6 b) 5 c) 4 2) Rzut osobisty liczymy za...? a) 2 b) 3 c) 1 3) Sędzia rozpoczyna mecz wyrzutem piłki z ....? a) linii końcowej b) koła środkowego c) pola 3 sekund 4) Jak nazywa się rzut z biegu? a) zasłona b) dwutakt c) zatrzymanie na jedno tempo 5) Który z poniższych błędów jest błędem zawodnika w ataku i skutkuje stratą piłki? a) przekroczenie linii 6,25m b) podwójne kozłowanie c) faul w obronie 6) Pierwszą Polka grającą w WNBA była...? a) Małgorzata Dydek b) Agnieszka Bibrzycka c) Krystyna Szymańska-Lara 7) Który faul zawodnika wyklucza go z gry? a) 5 b) 4 c) 6 8) Gdzie ustawiają się zawodnicy przy rzucie sędziowskim rozpoczynającym mecz ( z pominięciem zawodników w kole) ? a) na swojej połowie b) w dowolnym miejscu boiska c) na całym boisku poza kołem środkowym 9) Mecz koszykówki dzieli się na ...? a) dwie połowy 2x20min b) trzy tercje 3x15min c) cztery kwarty 4x10min 10) Pierwszym Polakiem grającym w NBA był...? a) Maciej Lampe b) Marcin Gortat c) Cezary Trybański