1) Ile trwa mecz piłki nożnej? a) 2x40min b) 2x45min c) 2x30min d) 2x35min 2) Błędy i przewinienia popełniane przez zawodników na boisku są karane a) rzutem karnym b) rzutem wolnym c) żółta kartką d) czerwona kartką 3) Przewinienie w polu karnym jest karane a) czerwona kartką b) żółta kartką c) rzutem karnym d) rzutem wolnym 4) Pole do gry ma pole a) prostokąta b) kwadratu c) romba d) koła 5) Wymiary boiska a) 40x80 b) 80x100 c) 60x120 d) 90x120 6) Linie boiska nie mogą mieć więcej niż: a) 12cm b) 10cm c) 8cm d) 6cm 7) Okrąg na środku boiska ma promień długości: a) 8,15m b) 9m c) 9,15m d) 8m 8) w jakiej odległości od bramki znajduje się punkt karny a) 8m b) 9m c) 10m d) 11m 9) Wymiary bramek to: a) 7,30x2x40 b) 7,32 x2,44 c) 7,0x4,0 d) 7,5x4,5 10) Z ilu zawodników składa się drużyna piłkarska? a) 9 b) 10 c) 11 d) 12 11) Jaki numer na koszulce ma bramkarz a) 1 b) 11 c) 2 d) bez numeru 12) Kto rozstrzyga o przydatności piłki do gry a) kapitan b) trener c) sędzia 13) Czy w czasie meczy można zmieniać piłkę a) nie b) tak c) tylko za zgodą sędziego d) na wniosek trenera 14) Jaka jest minimalna liczba zawodników potrzebna do rozpoczęcia zawodów? a) 7 b) 8 c) 9 d) 10 15) Ile wymian zawodników można dokonać podczas meczy a) 1 b) 2 c) 3 d) 4 16) W którym miejscu zawodnik rezerwowy wchodzi na pole gry? a) przy linii końcowej boiska b) przy linii środkowej c) w dowolnym miejscy 17) Kto może zastąpić bramkarza a) każdy zawodnik drużyny b) zawodnik rezerwowy c) kapitan d) inny bramkarz 18) Przerwana przez sędziego gra w celu napomnienia (żółta kartka) wznawiamy poprzez a) rzut od bramkarza b) rzut wolny bezpośredni c) rzut sędziowski d) rzut wolny pośredni 19) Kto może zwrócić się do sędziego w sprawie zawodów a) kapitan b) trener c) bramkarz d) każdy zawodnik 20) Kto udziela zgody na ponowne wejście zawodnika na pole gry a) kapitan b) trener c) sędzia d) inny zawodnik drużyny 21) Kiedy można dokonać wymiany zawodnika a) gdy drużyna jest w ataku b) gdy drużyna jest w obronie c) w dowolnym momencie gry d) tylko w przerwie 22) Co nie wchodzi w podstawowy ubiór zawodnika a) obuwie b) ochraniacze goleni c) opaska na głoweę d) skarpety 23) Czas trwania przerwy wynosi a) 10min b) 15min c) 20min d) 5min 24) Wznowienie gry po przerwie w grze w inny przypadku niż żółta/czerwona kartka następuje poprez a) rozpoczęcie ze środka b) rzut wolny pośredni c) rzut sędziowski d) rzut wolny bezpośredni 25) Zawody wygrywa drużyna, która a) zdobywa większą ilość bramek b) oddała więcej strzałów na bramkę c) dłużej była przy piłce 26) Sankcja karna za "spalonego" to a) rzut karny b) rzut sędziowski c) rzut wolny bezpośredni d) rzut wolny pośredni 27) Podczas rzutu wolnego przeciwnicy znajdują się w odległości od piłki wynoszącej a) 8m b) 8,15m c) 9,15 d) 9m 28) Wśród graczy NIE wyróżnia się a) bramkarza b) kapitana c) obrońców d) napastników 29) Piłką nożną jest a) b) c) d) 30) Kto jest na obrazku? a) Arkadiusz Milik b) Jakub Błaszczykowski c) Robert Lewandowski d) Artur Boruc 31) Jaka częścią ciała nie można dotykać piłki a) głową b) nogą c) ręką d) klatka piersiową 32) Celowe dotknięcie piłki ręka jest karane a) rzutem wolnym bezpośrednim b) rzutem wolnym pośrednim c) rzutem karnym