1) Jakie są orientacyjne wymiary boiska do gry w koszykówkę? a) 20m x 30m b) 15m x 28m c) 30m x 60m 2) Ile trwa mecz w koszykówkę? a) 2 x 45 min b) 4 x 15 min c) 4 x 10 min 3) Ilu koszykarzy gra w jednej drużynie? a) 11 b) 5 c) 9 4) W jakiej odległości od podłogi zamontowana jest obręcz do kosza? a) 2,05 m b) 3,5 m c) 3,05 m 5) Podstawowe elementy techniczne gry w koszykówkę to? a) strzały, prowadzenie piłki, podania b) podania, kozłowanie, rzuty c) rzuty, kozłowanie, strzał 6) Jakiego koloru jest obręcz kosza? a) zielona b) niebieska c) pomarańczowa 7) Którą piłką gramy w "kosza"? a) b) c) 8) Efektowny rzut do kosza to? a) rzut z dwutaktu b) wsad c) rzut za 3 punkty 9) Słynny koszykarz, który zginął tragicznie? a) Michael Jordan b) Scottie Pippen c) Kobe Bryant 10) Za ile punktów liczone są rzuty w koszykówce? a) 1,2,3, b) 2,3,4 c) 2,3,5 11) Ile trwa mecz w piłkę nożną? a) 3 x 20 minut b) 2 x 45 minut c) 2 x 40 minut 12) Orientacyjne wymiary boiska do piłki nożnej to? a) 30m x 60m b) 20m x 40m c) 45m x 90m 13) Ilu piłkarzy gra w jednej drużynie? a) 11 b) 8 c) 10 14) Orientacyjne wymiary bramki to? a) 4m x 2m b) 5m x 2,2m c) 7m x 2,4m 15) Najlepsze drużyny w piłkę nożną na świecie to? a) Niemcy, Hiszpania, Wyspy Owcze b) Brazylia, Hiszpania, San Marino c) Francja, Brazylia, Niemcy 16) Podstawowe elementy techniczne gry w piłkę nożną to? a) strzały, prowadzenie piłki, podania b) strzały, prowadzenie piłki, rzuty c) podania,kozłowanie, chwyty 17) Jakich kolorów kartek w piłce nożnej używa sędzia? a) czerwony, zielony b) żółte, niebieskie c) żółte, czerwone 18) Wybitny piłkarz to? a) Robert Kubica b) Maciej Kot c) Kazimierz Deyna 19) Z jakiej odległości w piłce nożnej wykonywany jest rzut karny? a) 8 m b) 10 m c) 11 m 20) Którą piłką gramy w "nogę"? a) b) c) 21) Jakie są wymiary boiska do piłki siatkowej ? a) 16m x 8m b) 18m x 9m c) 20m x10m 22) Do ilu punktów gra się seta? a) 20 b) 21 c) 25 23) Ilu siatkarzy gra na boisku w jednej drużynie? a) 6 b) 5 c) 7 24) Tie-break w siatkówce rozgrywany jest do? a) 12 b) 20 c) 15 25) Podstawowe elementy techniczne gry w piłkę siatkowej to? a) serw, odbicie, poruszanie się po boisku b) odbicie, serw, kozłowanie c) serw, strzał, poruszanie się po boisku 26) Do ilu punktów gra się seta w piłce plażowej? a) 21 b) 20 c) 25 27) W siatkówce piłkę można odbić...? a) tylko rękoma b) tylko rękoma i nogami c) każdą częścią ciała 28) Jakie są wymiary boiska do minipiłki siatkowej czteroosobowej ? a) 12m x 6m b) 14m x 7m c) 16m x 8m 29) Którą piłką gramy w "siatkę"? a) b) c) 30) Piłka ręczna w Polsce została zapoczątkowana w ...? a) Bydgoszczy b) Wrocławiu c) Szczypiornie 31) Ilu piłkarzy ręcznych w jednej drużynie gra na boisku? a) 5 b) 6 c) 7 32) Jakie są wymiary boiska do piłki ręcznej ? a) 40m x 20m b) 45m x 25m c) 60m x 30m 33) Ile trwa mecz w piłkę ręczną? a) 40 minut b) 60 minut c) 90 minut 34) Z jakiej odległości w piłce ręcznej wykonywany jest rzut karny? a) 7m b) 8m c) 9m 35) Bramkarz przy rzucie karnym może wyjść maksymalnie do linii...? a) 3m b) 4m c) 5m 36) Wymiary bramki w piłce ręcznej to? a) 2m x 3m b) 3m x 4m c) 2m x 5m 37) Po straconej bramce drużyna wznawia grę od...? a) bramki b) środka boiska c) z dowolnego miejsca 38) Czy bramkarz może grać w polu jako zawodnik? a) tylko na swojej połowie b) na całym boisku c) nie może 39) Znana osobowość w piłce ręcznej to? a) Karol Bielecki b) Mariusz Wlazły c) Bartosz Kapustka 40) Różnice między piłką koszykową a minipiłką koszykową to: a) mniejsze boisko, krótszy czas gry, niżej zawieszone kosze b) mniejsza piłka, krótszy czas gry, niżej zawieszone kosze c) brak rzutu za 3pkt, mniejsze boisko, niżej zawieszone kosze