1) Wymiary boiska do piłki ręcznej: a) 28 × 15 m b) 40 x 20 m c) 105 x 68 m 2) Z ilu metrów wykonuje się rzut karny ? a) 11 m b) 7 m c) 9 m 3) Ile można zrobić kroków z piłką bez kozłowania ? a) Nie ma znaczenia b) 3 kroki c) 4 kroki 4) Kiedy bramkę uznaje się za uznaną ? a) Gdy piłka całym obwodem przekroczy linie końcową b) Piłka musi zostać w bramce c) Gdy bramkarz przekroczy linie końcową 5) Gdy zawodnik poda do własnego bramkarza, a ten złapię piłkę. Co powinni zrobić sędziowie ? a) “Grać dalej” b) Odgwizdać błąd I przyznać piłkę drużynie przeciwnej c) Ukarać zawodnika/bramkarza karą 2 minut 6) Ilu zawodników jednej drużyny jest na boisku, łącznie z bramkarzem? a) 9 b) 6 c) 7 7) Po zdobytej bramce wznawia się grę: a) Od bramkarza b) Z linii 9 metra c) Ze środka boiska 8) Co się dzieje, gdy zawodnik popełni błąd podwójnego kozłowania? a) Dostaje rzut wolny b) Piłka przekazywana jest przeciwnemu zespołowi c) Nic 9) Jak inaczej nazywamy w Polsce piłkę ręczną: a) Polo b) Rzucanka c) Szczypiorniak 10) Ile żółtych kartek może otrzymać piłkarka ręczna/piłkarz ręczny podczas meczu? a) 1 b) 2 c) 3 d) Bez ograniczeń 11) Z ilu części gry składa się mecz piłki ręcznej? a) Z trzech tercji b) Z czterech kwart c) Z trzech setów d) Z dwóch połów 12) Jakie najwyższe miejsce wywalczyła reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet podczas Igrzysk Olimpijskich a) trzecie  b) piąte c) Polki dotychczas nie grały w turnieju olimpijskim 13) Co musi zrobić trener, aby podczas meczu skorzystać z przerwy na żądanie (wziąć czas): a) złożyć dłonie w kształcie literę „T” i pokazać je sędziom przy stoliku b) położyć zieloną kartę z literą „T” na stoliku sędziowskim c) zawołać sędziego głównego i powiedzieć mu, że chce czas 14) Jakie dwa błędy sędziowie sygnalizują (pokazują) w ten sam sposób: a) błąd kroków i błąd trzech sekund b) faul atakującego i błąd podwójnego kozłowania c) przekroczenie linii pola bramkowego i błąd trzech sekund 15) Który z wymienionych rzutów nie jest elementem gry w piłkę ręczną? a) rzut z biodra b) rzut po przeskoku c) rzut z odchyleniem d) rzut z dwutaktu 16) Zdecydowana większość piłek do piłki ręcznej uszyta jest z 32 kawałków materiału (łatek). Elementy te są w kształcie:? a) trójkątów i sześciokątów b) kwadratów c) pięcio- i sześciokątów 17) Obrona „każdy swego” polega na: a) indywidualnym kryciu wszystkich zawodników z pola drużyny przeciwnej b) atakowaniu przeciwnika, który ma piłkę przez wszystkich obrońców c) kryciu trzech najlepszych zawodników przeciwnika, każdego przez dwóch obrońców 18) W ataku pozycyjnym wyróżniamy następujące pozycje gry: a) center, skrzydłowy, napastnik b) skrzydłowy, obrotowy, rozgrywający c) libero, rozgrywający, stoper 19) Rzut od bramki uznaje się za wykonany, jeżeli: a) piłka opuściła rękę bramkarza wykonującego rzut b) piłka rzucona przez bramkarza całkowicie przekroczyła linię pola bramkowego c) piłka rzucona przez bramkarza została dotknięta przez dowolnego zawodnika z pola gry 20) Piłkarzem ręcznym jest: a) Paweł Zagumny b) Paweł Fajdek c) Sławomir Szmal d) Łukasz Fabiański