1) Ilu zawodników jednej drużyny przebywa na boisku siatkarskim? a) 6 b) 4 c) 5 d) 7 2) Do ilu punktów gramy seta w siatkówce? a) 23 b) 25 c) 30 d) 20 3) Ile setów musi wygrać jeden zespół, żeby wygrać mecz siatkówki? a) 2 b) 4 c) 3 d) 1 4) Ile odbić po swojej stronie siatki może jednorazowo wykonać jedna drużyna? a) 3 b) 2 c) 1 d) 5 5) Negatywnie na zdrowie, wpływa: a) uprawianie sportu, dobre odżywianie b) spędzanie czasu z przyjaciółmi, wypoczynek c) nie mycie rąk, spożywanie posiłków z duża ilością tłuszczu 6) Ile trwa mecz piłki nożnej? a) 2 x 45 minut b) 2 x 50 minut c) 3 x 30 minut d) 2 x 30 minut 7) Ilu zawodników jednej drużyny przebywa na boisku podczas meczu piłki nożnej? a) 14 b) 13 c) 12 d) 11 8) Z ilu metrów wykonuje się rzut karny w piłce nożnej? a) 12 b) 11 c) 10 d) 16 9) Mecz piłki nożnej wygrywa drużyna, która: a) mniej się zmęczy b) strzeli więcej bramek c) więcej biega d) dostanie więcej żółtych kartek 10) Czy aktywność fizyczna ma wpływ na Twoje zdrowie ? a) Nie koniecznie b) Jak najbardziej c) Nie d) Troszkę 11) Ilu zawodników gra na koszykarskim parkiecie? a) po 5 w każdym zespole b) po 6 w każdym zespole c) po 7 w każdym zespole d) po 8 w każdym zespole 12) co znajduje się na obrazku ? a) Piramida aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży b)  Piramida Zdrowego Żywienia dla dzieci w wieku szkolnym 13) Ile sekund ma drużyna na przeprowadzenie akcji w koszykówce? a) 20 b) 24 c) 26 d) 18 14) Ile kroków może zrobić zawodnik z piłką bez kozłowania? a) 1 b) 2 c) 0 d) 3 15) Koszykarz ze zdjęcia to: a) Marcin Gortat b) Cezary Trybański c) Maciej Lampe d) Łukasz Koszarek 16) Ile powinna wynosić aktywność fizyczna dzieci w wieku szkolnym ? a) 10 minut b) 30 minut c) 45 minut d) 60 minut 17) Ile kroków z piłką bez kozłowania można zrobić w piłce ręcznej? a) 4 b) 3 c) 2 d) 5 18) Zdrowie to : a) to stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu b) dobre oceny w szkole c) piękny wygląd d) zdrowie to zdrowie 19) Ilu zawodników jednej drużyny znajduje się na boisku podczas meczu piłki ręcznej? a) 6 b) 8 c) 7 d) 5 20) Jeżeli w meczu piłki ręcznej zostanie zdobyta bramka, to przeciwny zespół wznawia grę: a) od bramki b) zza linii końcowej boiska c) z autu d) w kole środkowym 21) Pozytywnie na zdrowie pływa:  a) zmęczenie, stres, b) nieodpowiednie odżywianie, używki c) odpowiednia ilość snu, badania profilaktyczne