1) Podczas meczu koszykówki na boisku jedna drużyna liczy: a) 4 zawodników b) 5 zawodników c) 6 zawodników 2) Boisko do koszykówki ma wymiary: a) 15m. x 28m. b) 18m. x 35m. c) 25m. x 40m. 3) Z ilu maksymalnie zawodników składa się cała drużyna koszykówki (razem z rezerwą)? a) 10 b) 12 c) 15 4) Z ilu kwart (części) składa się mecz koszykówki? a) 6 b) 2 c) 4 5) Ile czasu trwa dogrywka w koszykówce? a) 5 minut b) 10 minut c) 15 minut 6) W jaki sposób rozpoczynamy mecz koszykówki? a) losowanie sędziego b) losowanie zawodników c) rzut sędziowski 7) Ile maksymalnie kroków można wykonać bez kozłowania w koszykówce? a) 3 b) 2 c) 1 8) Ile sekund posiada drużyna na wykonanie ataku w koszykówce? a) 18 sekund b) 24 sekundy c) 35 sekund d) nie ma takiego przepisu 9) Wymiary boiska do piłki ręcznej: a) 20 x 15 b) 20 x 40 c) 105 x 68 10) Z ilu metrów wykonuje się rzut karny w piłce ręcznej ? a) 11 b) 7 c) 9 11) Ile można zrobić kroków z piłką bez kozłowania w piłce ręcznej ? a) Nie ma znaczenia b) 2 c) 3 d) 4 12) Kiedy bramkę uznaje się za zdobytą ? a) Gdy piłka całym obwodem przekroczy linie bramkową b) Piłka musi zostać w bramce c) Gdy bramkarz przekroczy linie bramkową 13) W piłce ręcznej gdy zawodnik poda do własnego bramkarza, a ten złapię piłkę. Co powinni zrobić sędziowie ? a) “Grać dalej” b) Odgwizdać błąd I przyznać piłkę drużynie przeciwnej c) Ukarać zawodnika/bramkarza karą 2 minut 14) Ilu zawodników jednej drużyny w piłce ręcznej jest na boisku, łącznie z bramkarzem? a) 9 b) 6 c) 7 15) Po golu w piłce ręcznej wznawia się grę: a) Od bramkarza b) Z linii 9 metra c) Ze środka boiska 16) Co się dzieje, gdy zawodnik popełni błąd podwójnego kozłowania w piłce ręcznej? a) Dostaje rzut wolny b) Piłka przekazywana jest przeciwnemu zespołowi c) Nic 17) Gra zespołowa w której nie ma bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem ? a) Piłka nożna b) Piłka siatkowa c) Koszykówka d) Piłka ręczna 18) Z ilu metrów wykonuje się rzut karny w piłce nożnej  ? a) 7 b) 11 c) 9 19) Ilu zawodników jednej drużyny w piłce nożnej jest na boisku, łącznie z bramkarzem? a) 9 b) 11 c) 7 20) Jakie są wymiary boiska do piłki siatkowej ? a) 20 x 40 b) 9 x 18 c) 7 x 14 21) Wrzut z autu w piłce nożnej wykonujemy: a) Nogą  b) Wrzucając rękami piłkę z za głowy c) Rzucając piłkę rekami 22) Zaznacz wygrany set: a) 25:24 b) 24:22 c) 26:25 d) 25:23 23) Każdy zespół w piłce siatkowej ma prawo do maksimum: a) trzech odbić piłki (plus dotkniecie piłki przez blok) b) b. czterech odbić piłki c) c. trzech odbić piłki 24) Sędzia ma obowiązek w piłce nożnej pokazać czerwoną kartkę po pokazaniu określonej liczby żółtych kartek. Iluu dokładnie? a) 1 b) 2 c) 3 d) 4 25) Rzut wolny zostanie odgwizdany w piłce nożnej, gdy bramkarz trzyma piłkę dłużej niż... a) 5 b) 6 c) 10 d) Nie ma ograniczenia czasowego 26) Maksymalna długość boiska do piłki nożnej to a) 90 m b) 120 m c) 150 m 27) W polu karnym w piłce nożnej zagrać ręką może: a) napastnik b) bramkarz c) pomocnik d) obrońca 28) Libero to zawodnik, którego zadaniem jest wyłącznie... a) atak b) wystawianie piłek c) gra obronna d) serwowanie piłki 29) Czy ten sam zawodnik w piłce siatkowej, może piłkę odbić kolejno dwa razy pod rząd ? a) Tak b) Nie c) Nie ma znaczenia 30) Jak potocznie nazywana jest piłka ręczna? Jak inaczej nazywamy grę w piłkę ręczną ? Jak inaczej nazywamy grę w piłkę ręczną ?  a) Łabędziak b) Szczypiorniak c) Pietrusznik d) Koperniak 31) Czym jest "streetball"? a) koszykówka na wózkach inwalidzkich b) koszykówka uliczna c) koszykówka poza NBA d) NBA 32) Za spalonego w piłce nożnej sędzia dyktuje: a) rzut wolny pośredni b) rzut wolny bezpośredni c) rzut rożny d) wrzut z autu 33) Piłkę serwujemy zza linii: a) 6 m b) 9 m c) 10 m d) 3 m 34) Boisko do gry w piłkę nożną musi mieć kształt: a) trapezu b) prostokąta c) kwadratu 35) Ile trwa mecz piłki nożnej? a) 2 x 30 min b) 2 x 40 min c) 2 x 45 min d) 2 x 35 min 36) Ile setów musi wygrać jeden zespół, żeby wygrać mecz siatkówki? a) 2 b) 5 c) 3 37) Do ilu punktów gramy piątego seta w meczu siatkarskim? a) 25 b) 21 c) 15