1) Wymiary boiska do koszykówki to a) 25m x 10m b) 28m x 15m c) 16m x 15m d) 28m x 10m 2) Obręcz kosza zawieszona jest na wysokości ... nad podłożem. a) 3,05m b) 3,10m c) 3,15m d) 3,00m 3) Na boisku może jednorazowo grać tylko ... zawodników jednej drużyny. a) 5 b) 4 c) 6 d) 7 4) Mecz w koszykówkę trwa ... a) 2 kwarty b) 3 kwarty c) 4 kwarty d) 6 kwart 5) Zaznacz piłkę do koszykówki a) piłka... b) piłka... c) piłka... d) piłka... 6) Mecz w koszykówkę trwa... a) 2 x10min b) 4x 10min c) 3x10min d) 6x10 7) Pole pod koszem bywa nazywane... a) trumną b) pudłem c) prostokątem d) kartonem 8) Obrót polegający na wykonaniu ruchu (lub ruchów) jedną ze stóp, bez odrywania drugiej stopy to... a) piwosz b) pinia c) piwot d) pilot 9) W polu zwanym"trumną" zawodnik może przebywać... a) 5 sekund b) 3 sekundy c) 2 sekundy d) ile chce 10) Piłkę autową wprowadza się do gry ... a) tylko zza linii bocznej b) zza linii bocznej lub zza linii końcowej c) tylko zza linii końcowej d) z połowy boiska 11) Zawodnik, który chwyta piłkę będąc w ruchu lub kończąc kozłowanie, może wykonać a) 3 kroki b) 2 kroki c) 1 krok d) dowolną ilość 12) Kozłowanie piłki oburącz jest ... a) dozwolone b) błędem c) dozwolone tylko dla wybranych d) dozwolone tylko dla amatorów 13) Za rzut wolny zdobywa się... a) 3 punkty b) 2 punkty c) 1 punkt 14) Drużyna ma ... na oddanie rzutu na kosz przeciwnika. a) 24 sekundy b) 15 sekund c) 30 sekund d) 10sekund 15) Trener może dokonać ... zmian. a) dowlona ilość b) 5 razy c) 6 razy d) 3 razy 16) Co oznacza Otwarta dłoń w górze to: a) Sędzia zgłasza się, że jest gotowy do pracy b) Koniec przerwy w grze c) Przerwa w grze