1) Ilu zawodników z jednej drużyny przebywa na boisku w czasie gry? a) 6 b) 8 c) 7 2) Ile trwa mecz piłki ręcznej? a) 2 x 30 min b) 2 x 25 min c) 2 x 35 min 3) Jakie wymiary ma boisko do piłki ręcznej? a) 25 m x 40 m b) 20 m x 45 m c) 20 m x 40 m 4) Bramkarz może bronić w polu bramkowym każdą częścią ciała. a) Tak b) Nie 5) W polu bramkowym może ... a) przebywać wyłącznie bramkarz b) przebywać bramkarz i zawodnicy obrony  c) przebywać wyłącznie bramkarz i zawodnik atakujący (wykonujący rzut do bramki) 6) W jakiej odległości od słupków bramki znajduje się linia rzutów wolnych (linia przerywana)? a) 7 m b) 6 m c) 9 m 7) Z jakiej odległości oddaje się rzut karny? a) 8 m b) 7 m c) 4 m 8) Wskaż prawidłowe stwierdzenie: a) po zdobyciu bramki grę wznawia zza linii bocznej boiska drużyna, która utraciła bramkę  b) po zdobyciu bramki grę wznawia ze środka boiska drużyna, która zdobyła bramkę  c) po zdobytej bramce zaczyna od wznowienia drużyna, która straciła bramkę, a wznowienie jest rzutem ze środka boiska w dowolnym kierunku 9) Wskaż błędne stwierdzenie: a) piłkę można kozłować, łapać, pchać, uderzać b) piłkę można prowadzić stopą c) można wykonać 3 kroki z piłką bez kozłowania 10) Jakie kary może zastosować sędzia? a) ostrzeżenie, 3 minutowe zejście z boiska, dyskwalifikację  b) ostrzeżenie i dyskwalifikacja c) ostrzeżenie, 2 minutowe zejście z boiska, dyskwalifikacja 11) Skład sędziowski to: a) 2 sędziów głównych, sędzia sekretarz, sędzia mierzący czas b) 2 sędziów głównych, sędzia techniczny, sędzia sekretarz c) 2 sędziów głównych, sędzia liniowy, sędzia techniczny  12) Dogrywka w piłce ręcznej wynosi(w przypadku remisu, a konieczne jest wyłonienie zwycięzcy meczu)?  a) 2 x 6 minut i jeśli brak rozstrzygnięcia wówczas oddawane są rzuty karne b) 2 x 5 minut i jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia oddawane są rzuty karne c) nie ma dogrywki, oddawane są wyłącznie rzuty karne  13) Ile rzutów karnych jest oddawanych przez każdą drużynę w przypadku, gdy dogrywka nie wyłania zwycięzcy?  a) 7 b) 6  c) 5 14) Jak potocznie nazywa się piłkarzy ręcznych? a) szczypiorniści b) futboliści c) bobsleiści