1) Jaki element gry jest wykonywany z tego miejsca? a) Rzut wolny b) Rzut rożny c) Rzut karny d) Rzut szybki  2) Jaki element gry jest wykonywany z tego miejsca? a) Rzut wolny bezpośredni b) Rzut wolny pośredni c) Rzut karny d) Rzut z autu 3) Jak się nazywa żółte pole? a) Pole bramkarza b) Pole karne c) Pole podbramkowe 4) Jak się nazywa żółte pole? a) Pole bramkarza b) Pole podbramkowe c) Pole karne 5) Jaki jest rozmiar bramki?  a) 2,50m x 7,50m b) 2,44m x 7,32m c) 2,25m x 7,25m 6) Jak nazywają się linie pokazane na obrazku? a) Linia długa i krótka b) Linia boczna i bramkowa c) Linia końcowa i długa 7) Jakie są rodzaje rzutów wolnych? a) Pośredni i wprost b) Bezpośredni i szybki c) Szybki i wolny d) Pośredni i bezpośredni 8) Ilu zawodników występuje na boisku w jednej drużynie ? a) 12 b) 10 c) 11 d) 15 9) Jaki jest czas gry ? a) 2x35min b) 2x45min c) 2x40min 10) Z jakiej odległości wykonywany jest rzut karny ? a) 10m b) 9,5m c) 11m d) 12m 11) Kiedy zawodnik z pola może podać piłkę ręką? a) Kiedy pozwoli mu sędzia b) Tylko w drugiej połowie c) Nigdy d) Kiedy wykonuje wyrzut piłki z autu 12) Ilu sędziów pilnuje przepisów gry w trakcie meczu? a) 1 b) 3 c) 2 13) Jakiego koloru są kartki którymi sędzia może ukarać zawodnika? a) Biała i czarna b) Żółta i zielona c) Czerwona i biała d) Żółta i czerwona 14) Ile trwa przerwa w meczu? a) 10min b) 12min c) 15min d) 20min 15) Jaki jest największy rozmiar boiska ? a) 120m x90m b) 100m x 80m c) 150m x 100m d) 90m x 60m 16) Jaki element gry jest pokazany na obrazku? a) Rzut karny b) Rzut wolny c) Rzut osobisty d) Rzut z autu 17) W którym kraju zostały ustalone przepisy gry w piłkę nożną ? a) Brazylia b) Anglia c) Włochy d) Polska 18) Czy bramkarz może strzelić gola? a) Tak b) Nie c) Tylko na Mistrzostwach Świata 19) Reprezentacja którego kraju jest aktualnym Mistrzem Świata? a) Francji  b) Brazylii c) Hiszpanii d) Chorwacji 20) Który z piłkarzy pochodzi z Polski? a) Leo Messi b) Ronaldo c) Neymar d) :)