1) W koszykówce po udanym rzucie osobistym drużyna uzyskuje ? a) 1 punkt b) 2 punkty c) 3 punkty 2) Ilu zawodników występuje w drużynie podczas gry w koszykówkę ? a) po 8 w każdej drużynie b) po 5 w każdej drużynie c) po 4 w każdej drużynie 3) W koszykówce dozwolone jest wykonanie przez zawodnika z piłką w ręce a) wyłącznie 3 kroków b) 2 kroki lub tzw. "piwotu" (obrotu) c) można wykonać dowolną ilość kroków 4) Rzut z dwutaktu z prawej strony wykonujemy wybijając się ... a) od prawej nogi b) od lewej nogi c) obunóż 5) Jak rozpoczyna się mecz Koszykówki ? a) Rzutem sędziowskim w kole środkowym boiska b) Losowaniem poprzez rzucenie monety przez sędziego na środku boiska c) Drużyna gości spod swojego kosza 6) Zaznacz które z poniższych jest błędem kozłowania w Koszykówce a) Kiedy zawodnik zacznie ponownie kozłować po zakończeniu wcześniejszego kozłowania b) Kiedy kozłuje prawą i lewą ręką na zmianę c) Kiedy kozłuję tylko lewą ręką 7) Którą piłką rozgrywany jest mecz koszykówki ? a) b) c) 8) Kiedy sędzia gwiżdże rzut wolny? a) Kiedy zawodnik w trakcie rzutu został sfaulowany b) Kiedy zawodnik drużyny broniącej wybija piłkę kozłowaną przez zawodnika drużyny przeciwnej c) Kiedy zawodnik się przewraca 9) Co to jest błąd połowy w Koszykówce ? a) Kiedy zawodnik rzuca do kosza z pola obrony (czyli zza swojej połowy ) b) Kiedy zawodnik z piłką wróci na pole obrony lub poda piłkę do kolegi z drużyny znajdującego się w polu obrony c) Błąd zamiany połowy przez zawodników między 2 a 3 kwartą. 10) Po straconym koszu/punktu, drużyna rozpoczyna grę: a) z autu b) zza linii końcowej boiska (spod kosza) c) od połowy boiska na sygnał gwizdka sędziego