1) If 8 apples cost $4, what is the cost of 1 apple? a) $0.50 b) $1.00 c) $2.00 d) $4.00 2) A car travels 180 miles in 3 hours. How many miles does it travel in 1 hour? a) 60 miles b) 90 miles c) 30 miles d) 180 miles 3) You can buy 2 liters of juice for $3. How much does 1 liter cost? a) $1.00 b) $1.50 c) $2.00 d) $3.00 4) A cyclist covers 24 miles in 2 hours. What is the unit rate in miles per hour? a) 10 mph b) 12 mph c) 24 mph d) 48 mph 5) If a person earns $280 in 40 hours, how much do they earn per hour? a) $5 b) $6 c) $7 d) $10

Tabela

Vizuelni stil

Postavke

Promeni šablon

Vrati automatski sačuvano: ?